X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.08.2020 р. № 3273/ІПК/04-36-04-01-16

Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області розглянуло звернення Товариства щодо порядку оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) операцій з постачанні послуг з будівництва об'єктів нерухомості, що розташовані за межами митної території України, за договором підряду з замовником - нерезидентом та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України від 02,12,2010 № 2755-VI (далі — ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство уклало з нерезидентом -замовником договір підряду, предметом якого с «Роботи по виробництву, доставці та монтажу метатоконструкцій резервуарів PBC-3700 м3 (шт.З)», що розташовані за межами митної території України, У складі собівартості цих робіт є виготовлені та вивезені Товариством для монтажу на об’єкті металоконструкції, на які оформлена експортна вантажно-митна декларація.

При цьому у зверненні порушуються питання щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з виконання підрядних робіт з будівництва резервуарів як об’єктів нерухомості, що розташовані за межами митної території України, зважаючи на певні обставини та умови їх постачання.

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 розділу І ПКУ відносини, що виникають у сфері справлянні податків і зборів, регулюються нормами ПКУ.

Відносини підряду регулюються нормами Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ),

Так, відповідно до статті 837 ЦКУ за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту і 85.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не с постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності, (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).

Пунктами 186.2 - 186.4 статті 186 розділу V ПКУ визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг або від місця фактичного надання відповідних послуг.

Місцем постачанні послуг, зазначених у підпункті 186.2.2 пункту 186.2 статті 186 розділу V ПКУ, є фактичне місцезнаходження нерухомого майна, у тому числі що будується, для тих послуг, які пов'язані з нерухомим майном, зокрема:

послуг з підготовки, та проведення будівельних, робіт (підпункт "б” підпункту 186.2.2 пункту 186.2 розділу V ПКУ);

інших послуг за місцезнаходженням нерухомого майна, у тому числі що будується, (підпункт "в” підпункту 186.2.2 пункту 186.2 розділу V ПКУ).

Відповідно до підпункту "а” пункту 198.1 статті 198 розділу V ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Згідно з пунктом 198.2 статті 198 розділу V ПКУ датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг.

Згідно з пунктом 198.3 статті 198 розділу V ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 ПКУ розділу V ПКУ, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до підпункту "а" пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 розділу У ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/посдугами, необоротними активами придбаними/виготовленими з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовленні суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використанні або починають використовуватися в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до статгі 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 розділу V ПКУ) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

Враховуючи вищевикладене, операції з постачання послуг з виконання підрядних робіт по будівництву резервуарів як об’єктів нерухомості, що розташовані за межами митної території України, не є об’єктом оподаткуванні ПДВ, та відповідно податкові зобов’язання з ПДВ за такими операціями не нараховуються.

При цьому необхідно врахувати положення пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ.

Стосовно необхідності застосування ставки 0 % для операції з вивезення в режимі експорту необхідних для монтажу на об’єкті металоконструкшй повідомляємо, якщо зазначена операція є складовою собівартості робіт по будівництву резервуарів як об’єктів нерухомості, що розташовані за межами митної території України, здійснених Товариством у межах договору підряду, а отже е складовою частиною вартості послуги, то вона підлягає оподаткуванню ПДВ за правилами, встановленими ПКУ для операцій з постачання послуг.

Отже, у разі здійснення операції з вивезення в режимі експорту необхідних для монтажу на об’єкті металоконструкції, ставка 0 % окремо не застосовується.

При цьому згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.