X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.08.2020 р. № 3367/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України розглянула лист товариства щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє.

У своєму листі платником податків повідомлено, що внаслідок судового оскарження податкового повідомлення - рішення про зменшення суми: бюджетного відшкодування ПДВ, винесеного контролюючим органом по податковим деклараціям з податку на додану вартість за звітні (податкові періоди 2016 року, позовні вимоги платника податку задоволено повністю та скасовано зазначене податкове повідомлення - рішення.

Враховуючи викладене вище, платник податку просить надаті індивідуальну податкову консультацію стосовно порядку уточнення реквізити поточного рахунку в установі банку для зарахування бюджетной відшкодування ПДВ, за умови, що з дати подання заяви про повернення сумі бюджетного відшкодування ПДВ у складі податкової звітності з ПДВ минуле більше 1095 днів та чи є достатнім в даному випадку подання листа де територіального органу ДПС з метою зміни реквізитів поточного рахунку і установі банку для зарахування бюджетного відшкодування ПДВ.

Порядок визначення суми ПДВ, яка підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та порядок формуванні Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування (далі - Реєстр регламентовано статтею 200 Кодексу.

Згідно з підпунктом ґ) пункту 200.12 статті 200 Кодексу зазначена у заяв сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв пре повернення суми бюджетного відшкодування з дня визнання: протиправний та/або скасування податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 3 Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженогс постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року № 2і формування Реєстру здійснюється автоматично на підставі баз даних (інформаційної системи) ДПС/ДФС та Казначейства.

Внесення даних до інформаційної системи ДПС забезпечується е автоматизованому порядку відповідно до встановлених - алгоритмів, ще забезпечують співставлення, логічний та арифметичний контроль. Показника інформаційної системи відповідають показникам первинних документів.

Отже, чинним законодавством встановлено, Що реквізити рахунку платника податку для перерахування узгодженої буми бюджетного відшкодування ПДВ, зазначаються платником у додатку 4 до податкової декларації з ПДВ, форма та порядок заповнення яких затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі - Порядок №21), та не підставі даних податкової звітності автоматично переносяться до баз даних ДФС/ДПС та Реєстру.

Механізм інформаційної взаємодії Міністерства фінансів України 2 Державною фіскальною службою України та Державною казначейською службою України в процесі формування Реєстру заяв’ прЩйовернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість визначено наказом Міністерства фінансів України від 03.03.2017 № 326, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.03.2017 за № 376/30244 із змінами (далі - Порядок № 326).
Внесення інформації для формування Реєстру здійснюється електронними повідомленнями.

На кожне електронне повідомлення, яке надходить від ДФС до Реєстру, накладається не менше двох електронних цифрових підписів посадових (уповноважених) осіб та печатка відповідного територіального органу ДФС.

Крім того, пунктом 6 розділу II Порядку № 326 передбачено, що ДФС за результатами опрацювання повідомлень, що містять неповні та/або некоректн платіжні реквізити, на наступний робочий день після отримання від платника податку заяви з уточненими платіжними реквізитами формує повідомлення з уточненими платіжними реквізитами, необхідними для перерахування сул бюджетного відшкодування.

Водночас, внесення змін до поданої податкової звітності здійснюється згідно з пунктом 50.1 статті 50 Кодексу та пунктом 1 розділу IV Порядку № 21 Зокрема, у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строкії давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податку самостійне виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації (кріл обмежень, визначених пункті 50.2 статті 50 Кодексу), він зобов’язанні надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

Проте, на порядок виправлення поширюється загальних строк давності (1095 днів), установлений статтею 102 Кодексу.

Таким чином, не зважаючи на те, що внесення змін в частині реквізиті! рахунку не передбачає уточнення числових показників декларації, алгоритми роботи інформаційних систем ДФС/ДПС повною мірою підпорядковані вимогам визначеним пунктом 50.1 статті 50 Кодексу, і, відповідно, у зв’язку із сплином терміну давності, визначеного статтею 102 Кодексу, унеможливлюють автоматичне прийняття такої звітності.

Разом з тим повідомляємо, що з метою вирішення наведеного вище питання ДПС здійснює відповідну роботу з Міністерством фінансів України.

На сьогодні зазначене питання передбачено врегулювати у розробленому ДПС та надісланому для розгляду проекті наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», яким, зокрема, передбачено внесення змін до Порядку №21.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.