X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.08.2020 р. № 3370/ІПК/99-00-04-01-03-06


Державна податкова служба України розглянула звернення товариства щодо повернення з бюджетного рахунку ПДВ помилково сплачених коштів на поточний рахунок в установі банку, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Платником податку у своєму листі повідомлено, що ним помилково сплачено кошти в розмірі_____грн. (платіжне доручення № від 20.01.2020)
на бюджетний рахунок ПДВ, в результаті чого на бюджетному рахунку виникла переплата на зазначену суму.

Товариство просить надати роз’яснення стосовно порядку повернення помилково сплачених коштів з бюджетного рахунку на поточний рахунок в установі банку.

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Кодексу відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу.

Порядок і умови повернення помилково та/або надміру сплачеі их грошових зобов’язань та пені визначено статтею 43 розділу II Кодексу.

Згідно з пунктом 43.1 статті 43 розділу II Кодексу помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до статті 43 розділу II Кодексу та статті ЗОЇ Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошове то зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (пункт 43.3 статті 43 розділу II Кодексу).

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з електронного рахунка платника податку у порядку, визначеному пунктом 200-1.5 статті 200-1 розділу V Кодексу, такі копти підлягають поверненню виключно на електронний рахунок платника податки, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ чи на моме нт фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (пункт 43.4 1 статті 43 розділу II Кодексу.

Таким чином, з бюджетного рахунку на поточний рахунок платники в установі банку можливе повернення сум ПДВ, що обліковуються як зайво сплачені, за виключенням сум податку зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у поряд су, визначеному пунктом 200-1.5 статті 200-1 Кодексу, за умови відсутності податкового боргу.

Згідно з пунктом 1 розділу І Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове держание соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 траї ня 2016 року за № 751/28881 (далі - Порядок), Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюдже сів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Порядок ведення ІКП визначено пунктом 1 розділу II Порядку.

Так, на виконання абзаців шостого - сьомого підпункту 1 пункту 1 розділу II Порядку, облік нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску відображається в ІКП окремими обліковими операціями в хронологічному порядку. При цьому кожна опера ція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.

Інформаційна система органів ДФС після відображення облікової операції забезпечує автоматичне проведення в ІКП розрахункових операцій.

Згідно з даними інформаційної системи ДПС, товариство, окрім наведеного вище платежу від 20.01.2020, здійснило платіж в розмірі___грн.
(платіжне доручення № від 24.01.2020) на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ. 30.01.2020 в інтегрованій картці платника (далі - ІКП) з
ПДВ здійснено зменшення переплати на суму______грн. на підставі нарахувань, задекларованих в податковій декларації з ПДВ за грудень 2019 року (квитанція №________від_______).

Враховуючи викладене, сумою ПДВ в розмірі________грн., що надійшла на бюджетний рахунок (платіжне доручення № _______ від 20.01.2020) погашено податкові зобов’язання з ПДВ, задекларовані в податковій декларації з ПДВ за грудень 2019 року в хронологічному порядку надходження платежів, а сума ПДВ в розмірі ________ грн. (платіжне доручення № ____ від 24.01.2020), що надійшла до бюджету з рахунку платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ, обліковується як зайво сплачена, тому такі копти підлягають поверненню виключно на електронний рахунок платника подати у в системі електронного адміністрування ПДВ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.