Головне управління ДПС у Вінницькій області розглянуло лист щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у разі торгівлі з оплатою частинами (передоплата та остаточний розрахунок) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, Повідомляє.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюється Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — ЗУ "Про РРО").
Відповідно до абзацу четвертого статті ЗУ „Про РРО” розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця;
Згідно пунктів 1 та 11 статті З ЗУ „Про РРО” суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:
— проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
— проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Таким чином, розрахункові операції при проведенні розрахунків за відстроченими платежами повинні проводитись через РРО з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту».
Програмування найменувань та кількості провадиться у режимі попереднього програмування, а вартість одиниці виміру товарів (послуг) заздалегідь не програмується. Це пов’язано з тим, що передоплата чи погашення відстроченого платежу може здійснюватися сумами, що не є пропорційними відносно вартості одиниці виміру, а тому неможливо вказати кількість оплаченого товару (послуги). Під час реєстрації суми розрахунків сума сплати вводиться клавіатурою РРО у режимі «вільної ціни».
Кожний товар (послуга) повинен програмувалися з урахуванням відповідної податкової групи за ПДВ.
Отже, остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем має бути проведений через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. При цьому у касовому чеку зазначаються:
— найменування товару, який реалізується;
— кількість товару, який реалізується;
— вартість проданого товару; ставка та сума ПДВ;
— форма оплати (готівка або інше).
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |