X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.08.2020 р. № 3400/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду за позовом Товариства до ДПС про скасування індивідуальної податкової консультації Державної фіскальної служби України в частині роз’яснення ДФС щодо відсутності у платника податку права на бюджетне відшкодування, у випадку виникнення від’ємного значення за рахунок коригування податкових зобов’язань, та, керуючись статтями 52 та 53 Податкового кодексу України (далі  Кодекс), на листи Товариства щодо порядку заповнення додатка 2 до податкової декларації з податку на додану вартість (далі  ПДВ) «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду» (далі  Додаток 2) при виникненні від’ємного значення суми ПДВ за рахунок повернення передоплати за товар та коригування податкових зобов’язань з ПДВ у бік зменшення повідомляє.    

Платником податку у своїх листах повідомлено, що у січні 2019 року ним здійснено повернення покупцю передоплати за товар, отриманої ним у травні -
липні та жовні 2018 року, та відповідно зменшено податкові зобов’язань з ПДВ,
за рахунок чого, у січні 2019 року у такого платника податку виникло від’ємне значення суми ПДВ.

Сума від’ємного значення, що розрахована згідно з пунктом 200.1 статті 201 Кодексу, відображається у Додатку 2 до податкової декларації з ПДВ.

Форма та порядок заповнення і подання зазначеного додатку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (з урахуванням внесених до нього змін і доповнень) (далі Порядок № 21).

При цьому Кодексом та вказаним порядком не встановлено особливостей та хронології відображення від’ємного значення ПДВ звітного (податкового) періоду в Додатку 2 до податкової декларації з ПДВ.

Деталізація від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Такі дані відображаються в Додатку 2 до декларації з ПДВ.

Отже, при заповненні як Додатка 2 доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення від найдавнішого до найновішого.    

Доцільність застосовування саме такого принципу була запропонована платникам податку листом ДФС від 22.07.2016 № 24830/7/99-99-15-03-02-17 «Про внесення змін до форми податкової декларації з податку на додану вартість».    

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.