Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо правильності заповнення показників у податковій звітності з ПДВ у 2015 році, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
На дату подання податкової звітності з ПДВ, зазначеної у зверненні, форму та порядок заповнення податкової декларації з ПДВ було затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за № 1267/26044 (далі - Порядок № 966).
Згідно з підпунктами 6 і 8 пункту 6 Розділ IV «Погашення залишків сум від'ємного значення звітних (податкових) періодів до 01 лютого 2015 року» Порядку № 966:
у рядку 29 податкової декларації з ПДВ вказувалася сума збільшення/зменшення залишку від'ємного значення на підставі уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
у рядку 31 податкової декларації з ПДВ вказувалася сума непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду (рядок 26 - рядок 27 + рядок 28 (+ чи -) + рядок 29 (+ чи -) - рядок ЗО).
Правила заповнення уточнюючого розрахунку було визначено розділом IV Порядку № 966.
Згідно з пунктами 1 - 9 розділу IV Порядку № 966 уточнюючий розрахунок міг бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 статті 50 розділу II ПКУ.
У графі 4 уточнюючого розрахунку підлягали відображенню відповідні показники податкової декларації з ПДВ звітного періоду, який виправлявся. У разі якщо до податкової декларації з ПДВ за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 підлягали відображенню відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до податкової декларації з ПДВ звітного (податкового) періоду, що виправлявся.
У графі 5 уточнюючого розрахунку підлягали відображенню відповідні показники з урахуванням виправлення.
У графі 6 уточнюючого розрахунку підлягала відображенню сума помилки (абсолютне значення).
У разі виправлення значення рядка 24 податкової декларації з ПДВ, яке у майбутніх звітних періодах не впливало на значення рядка 25 чи рядка 23, уточнюючий розрахунок подавався за один звітний період, в якому вносилися відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок міг бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому або п'ятому пункту 50.1 статті 50 розділу II ПКУ.
Значення графи 6 рядка 24 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховувалося при визначенні значень рядків 21.1 та 24 податкової декларації з ПДВ за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок.
У разі виправлення значення рядка 24 податкової декларації з ПДВ, яке у майбутніх звітних періодах впливало на значення рядка 25 чи рядка 23, уточнюючий розрахунок повинен був подаватися за кожний звітний період, у якому значення рядка 24 податкової декларації з ПДВ впливало на значення рядка 25 чи рядка 23. Такі уточнюючі розрахунки могли бути подані лише у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 статті 50 розділу II ПКУ, оскільки форма податкової декларації з ПДВ передбачала можливість подання уточнюючого розрахунку як додатка до неї лише за один звітний період, помилки якого виправлялися.
У разі виправлення значення рядка 24 податкової декларації з ПДВ за звітні (податкові) періоди до 01 лютого 2015 року значення графи 6 рядка 24 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховувалося у рядку 29 податкової декларації з ПДВ за звітний період, у якому було подано такий уточнюючий розрахунок.
При цьому, у разі якщо виправлення значення рядка 24 у майбутніх звітних періодах не впливало на значення рядка 25 чи рядка 23, уточнюючий розрахунок подавався за один звітний період, в якому вносилися відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок міг бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому або п'ятому пункту 50.1 статті 50 розділу II ПКУ.
У разі якщо виправлення значення рядка 24 у майбутніх звітних періодах впливало на значення рядка 25 чи рядка 23, уточнюючий розрахунок подавався за кожний звітний період, у якому значення рядка 24 податкової декларації з ПДВ впливало на значення рядка 25 чи рядка 23. Такі уточнюючі розрахунки могли бути подані лише у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 статті 50 розділу II ПКУ.
Крім того повідомляємо, що у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше податкової декларації з ПДВ, до яких повинні були додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні були бути подані відповідні додатки, що містили інформацію щодо уточнених показників.
Отже, у рядках 29 і 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року могла вказуватися сума, як з від’ємним, так і з додатнім значенням, в залежності від сум коригувань в уточнюючому розрахунку та результатів обрахунку суми непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |