X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.08.2020 р. № 3524/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України розглянула лист Товариства щодо реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (да гі -ЄРПН) за рішенням суду та щодо порядку повторної реєстрації Товариства платником податку на додану вартість (далі - ПДВ) після її анулювання, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляв Товариством у своєму листі повідомлено про оскарження рішення комісії контролюючого органу, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (даті Комісія), яким відмовлено в реєстрації податкової накладної, та, що у 2019 році судом відкрито провадження в адміністративній справі за поданою Товаристпом позовною заявою.

Також, Товариством зазначено, що, у травні 2020 року за рішенням контролюючого органу Товариству анульовано реєстрацію платником ПДВ.

Зважаючи на вище викладене, Товариство звертається за роз’ясненням питань:

1.  щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН у випадку, якщо за результатами такого оскарження судом буде прийнято рішення на коргсть Товариства та відповідно скасовано рішення Комісії про відмову в реєстрації в ЄРПН зазначеної податкової накладної;

2.  щодо порядку повторної реєстрації Товариства платником ПДВ піал я її анулювання.

Щодо першого питання

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Рішенням суду, позов Товариства до контролюючого органу про визнаіня протиправними та скасування рішення, зобов’язання вчинити дії задовол зно частково.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 КАС України.

Право на судове оскарження є процесуальним правом сторін у справі відповідно до повноважень КАС України та не може порушувати прав інших сторін процесу.

Скориставшись правом, наданим КАС України, контролюючим органом подано апеляційну скаргу на зазначене рішення суду.

Відповідно до частини 2 статті 255 КАС України, у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після поверне ння апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Кодексу реєстрація податкової накладноіУрозрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податко зих накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 (далі -Порядок прийняття рішень).

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 зі змінами і доповненнями (далі - Порядок ведення ЄРПН).

Таким чином, відповідно пункту 19 Порядку ведення ЄРПН подате эва накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема, набрання рішенням суду закон ної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення).

Крім того, відповідно до пункту 20 Порядку ведення ЄРПН у разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних, яке набрало законної сили, такі податкові накладні реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 Порядку ведення ЄРПН (крім абзацу десятого зазначеного пункту), або їх реєстрація скасовується.

 При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважаєтеся день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішені ям суду.

Щодо другого питання

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтями 180 - 83 Кодексу та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 року № 1130.

Коло осіб, які для цілей оподаткування ПДВ мають право або зобов’язані бути зареєстровані як платники податку, визначено у підпункті 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 та пункті 180.1 статті 180 Кодексу.

Статтями 181 та 182 Кодексу визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватись як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 Кодексу під обов’язкову реєстрагію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операці я з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

Згідно з підпунктом 183.1 та підпунктом 183.2 статті 183 Кодексу для здійснення такої реєстрації особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного вище обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (далі - Заява).

Пунктом 183.3 статті 183 Кодексу визначено, що у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним підпунктом 6 пункту 180.1 статті 180 Кодексу, Заява подається згідно з пунктом 183.7 цієї статті не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно Товариством, якому надано таку консультацію.