Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло запит на отримаї іня індивідуальної податкової консультації щодо включення до декларації з податку на прибуток доходу отриманого перебуваючи на загальній системі оподаткування та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (із змінами і доповненнями) (далі - Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Як викладено у запиті, платник податку, перебуваючи у 2019 році на єдиному податку четвертої групи, сформував відповідні витрати по вирощуванню та збору врожаю 2019 року, та отримав дохід у 2020 рсці, перебуваючи на загальній системі оподаткування, у зв’язку з чим виншло питання щодо включення до декларації з податку на прибуток доходу, отриманого у лютому 2020 року з продажу товару, врожаю 2019 року.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансоюї звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
При цьому, положеннями Кодексу не передбачено коригував ня фінансового результату до оподаткування на суму доходу, отриманого гри перебуванні на загальній системі оподаткування як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування для платника податку четвертої групи.
Тобто, платник податку на прибуток, який перейшов зі спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на загальну, формує фінансовий результат для цілей оподаткування податком на прибуток відповідно до прав ил бухгалтерського обліку.
Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (абзац перший п. 44.2 ст. 44 Кодексу).
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського облі ку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України зід 16 липня 1999 року № 996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зі змінами).
Отже, з питання щодо визначення доходу під час перебування на загальній системі оподаткування підприємству доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виклкгч но платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |