Державна податкова служба України розглянула запит на індивідуальну податкову консультацію ПП «...» від ... та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до листа, підприємство як замовник планує укласти договір з комунальним закладом охорони здоров'я щодо відбору біологічного матеріалу для лабораторних досліджень та подальшої передачі пацієнтам результатів досліджень в паперовому вигляді.
Чи потрібно підприємству застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) якщо розрахунки з підприємством за проведені дослідження пацієнти будуть самостійно здійснювати через мобільний POS - термінал Приват-банку, що буде встановленні на території комунального закладу охорони здоров’я, а грошові кошти за договором еквайрінгу з Приват-банком будуть зараховуватись на поточний рахунок підприємства?
Згідно з п. 1.32-1 ст. 1 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі - Закон № 2346) платіжний термінал - електронний пристрій, призначений для ініціювання переказу з рахунка, у тому числі видачі готівки, отримання довідкової інформації і друкування документа за операцією із застосуванням електронного платіжного засобу.
Відповідно до статті 2 Закону України від 06 липня 1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265) розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток* платіжних чеків, жетоні» тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуга) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформленні розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти» а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток» платіжних чеків» жетонів тощо (стаття 2 Закону № 265).
Згідно з пунктами 1» 2 статті 3 Закону Ке 265 суб'єкти господарюванні, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів» платіжних чеків» жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі» громадського харчування та послуг» а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок та надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї» включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі інтернат, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою» на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Враховуючи викладене, при проведенні пацієнтами розрахунків за лабораторні дослідження електронними платіжними засобами через POS - термінад підприємству необхідно застосовувати РРО/ програмний РРО та в обов’язковому порядку надавати розрахунковий документ, створений в паперовій га/або електронній формі встановленої форми та змісту, на повну суму проведеної операції».
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має Індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |