X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.08.2020 р. № 3546/ІПК/99-00-04-05-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо права платника податків на податкову знижку та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків зазначив, що на підставі договору купівлі-продажу придбав майнові права на доступне житло, але будинок знаходиться на стадії будівництва та не введений в експлуатацію, що унеможливлює реєстрацію місця проживань я в зазначеному житлі.

Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо застосування податкової знижки у зазначеному випадку.

Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документалі но підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних о лб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигл щі заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Кодексу.

Так, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшеь ня оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним (п.п. 166.3.8 п. 16 3.3 ст. 166 Кодексу).

Відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України від 25 грудня 2008 року № 800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (далі - Закон № 800) пільговий іпотечний житловий кредит - це фінансовий кредит, що надається громадянинові для будівництва або придбання доступного житла уповноваженим банком, рефінансування якого здійснює Державна іпотечна установа або Національний банк України, чи фінансовою установою - виконавцем державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла.

Доступне житло - це збудовані і ті, що будуються за державної підтримки, житлові будинки (комплекси) та квартири (п. 1 ст. 4 Закону № 800).

Порядок надання державної підтримки та забезпечення громадян доступи їм житлом затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2018 року № 819 (далі - Постанова № 819).

Згідно з п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахункові ми документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чека ли, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (розіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Враховуючи викладене, у разі якщо платником податків - фізичною особою будується житло, яке відповідає вимогам доступного житла, встановлених державними програмами відповідно до постанови № 819, то такий платник податків має право на застосування податкової знижки за умови дотримання інших вимог, визначених ст. 166 Кодексу, та незалежно від дати введення в експлуатацію майна.

Разом з тим, якщо платником податків - фізичною особою будується житло яке не відповідає вимогам доступного житла, то відсутні законодавчі підстави , що нарахування такому платнику податкової знижки відповідно до п.п. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 Кодексу.

Зауважуємо, що кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), які стосуються порушених питань.

При цьому слід зазначити, що документи, зазначені у Вашому зверненні, були відсутні.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.