Державна податкова служба України розглянула запит Товариства з обмеженою відповідальністю ______________________ від__.__.2020 № ____
(вх. ДПС №_________від___._.2020) про надання індивідуальної податкової консультації з питань правомірності нарахування пені за період з 01 березня 2020 року, в порядку та на умовах визначених ст. 129 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на суму грошового зобов’язання нарахованого і не сплаченого, за результатами податкової перевірки проведеної у 2019 році, а також, яким чином і у якому порядку здійснюється списання такої пені, та керуючись ст. 52 розділу II Кодексу зазначає таке.
Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період Здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення корбнавірусної хвороби (СОVID-19)» (із змінами і доповненнями внесеними Законами України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)», від 13 травня 2020 року № 591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» та від 14 липня 2020 року № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців») підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу доповнено новим пунктом 52-1, яким установлен^ що протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (СОVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Отже, пеня на суми грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, за період з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (СОVID-19) не нараховується (у тому числі у разі здійснення в цьому періоді адміністративного та/або судового оскарження), а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Що стосується питання, яким чином, і у якому порядку здійснюється списання пені повідомляємо, що правила нарахування та погашення пені за несвоєчасно сплачені суми платежів, що контролюються органами ДПС визначені у пункті 7 Розділу III.
«Облік надходжень сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску» Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МФУ від 07.04.2016 № 422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за№ 751/28881.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і йоже використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |