Державна податкова служба України розглянула звернення ТОВ підготовки та підписання наказу електронним цифровим підписом при встановленні ліміту каси та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою правління національного банку України від 29.12.2017 № 148, розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» (далі - Положення № 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності 9далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні ососби - підприємці) (далі разом у текс), фізичними особами.
Пунктом 50 розділу V Положення № 148 визначено, що установа, підприємство, небанківська установа на підставі цього Положення та з урахуванням особливостей роботи зобов’язані розробити та затвердити внутрішнім документом порядок розрахунку ліміту каси установи, підприємства, небанківської установи та їх відокремлених підрозділів.
У розрахунку враховується строк здавання установою, підприємством, небанківською установою готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений договором банківського рахунку та не враховується готівка, унесена через платіжні пристрої, що належать небанківським установам.
Ліміт каси установи, підприємства, небанківські установи встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі
з каси за рішенням керівника установи, підприємства, небанківської установи або уповноваженої ним особи.
Установа, підприємство, небанківська установа затверджує внутрішніми документами установлений ліміт каси.
Для відокремлених підрозділів ліміт каси установлюється і доводиться до їх відома відповідним внутрішнім документом установи, підприємства - юридичної особи, небанківської установи.
Пунктом 55 розділу V Положення № 148 передбачено, що установлений ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) можуть переглядатися у зв’язку із змінами законодавства України або за наявності відповідних обставин (зміни у надходженнях/видатках готівки, внутрішнього трудового розпорядку / графіків змінності тощо).
Документи (нормативно-правові акти, внутрішні документи (розрахунки) установи/підирисметва, затверджені (підписані) керівником або уповноваженою ним особою), на підставі яких переглянуто ліміт каси, строки здаванні готівкової виручки (готівки), додаються до відповідних наказів (розпоряджень), договорів банківського рахунку установи/підприємства.
У разі якщо на підприємстві відповідно до вимог Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання, затвердженого наказом Міністерство юстиції України від 11.11.2014 № 1886/5, (далі - Порядок № 1886), здійснюється електронний документообіг, то операції з документами мають бути здійсненні відповідно до цього Порядку.
Так зокрема, пп. 4 п. 4 розділу 11 Порядку № 1886 визначено, що створення електронного документа завершується накладанням на нього електронного цифрового підпису.
Отже, ДПС вважає, що дата підписання та дата складання наказу про встановлення ліміту каси мають співпадати.
У разі розбіжності дати складання, як наведено у прикладі - 01.09.2020, з датою підписання електронним підписом - 03.09.2020, датою створення наказу буде дата накладанням на нього електронного цифрового підпису.
Окрім того, ДПС пропонує звернутись до Національного банку України, як до розробника Положення № 148, для отримання роз’яснення з порушених питань.
Згідно з пунктом 52.2 етапі 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуалышй характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |