X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.07.2017 р. № 1259/б/99-99-14-05-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула Ваше звернення

щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення фізична особа - підприємець є платником єдиного податку другої групи (далі - ФОП) обсяг доходу якої протягом календарного року не більше 1000 000 гривень і здійснює продаж картриджів до принтерів та копіювальної апаратури, факсимільних апаратів, тонеру, запасних частин та аксесуарів до картриджів.

Чи потрібно при продажу вказаних товарів застосувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО), у випадках, коли такі товари підлягають або не підлягають гарантійному ремонту ?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Також згідно з п. 6 ст. 9 у редакції Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», чинній з 01.01.2017 (далі - Закон № 265), РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

При цьому відповідно до ст. 2 Закону № 265 термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей цього Закону вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів». Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі -Перелік № 231).

У Переліку № 231 зазначаються найменування груп товарів та коди згідно з УКТ ЗЕД.

Оскільки розробником вказаного Переліку № 231 є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, то відповідні роз’яснення щодо тлумачення належності до нього конкретних товарних позицій належать до компетенції Мінекономрозвитку.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.