Державна Податкова служба України розглянула звернення щодо податкового (звітного) періоду для виробників сільськогосподарської продукції та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, сільскогосподарське підприємство у 2019 році перебувало на спрощеній системі оподаткування, було платником єдиного податку 4 групи. У 2020 році підприємство перебуває на загальній системі оподаткування, є платником податку на прибуток підприємств. Дохід від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за 2019 рік складає 64,1%, тобто перевищує 50% загальної суми доходу.
Платник запитує, чи може таке сільськогосподарське підприємство з початку 2020 року обрати річний період звітування як новостворений платник податку на прибуток підприємств або річний період звітування як виробник сільськогосподарської продукції.
Законом України від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до п.п. 137.4.1 п. 137.4 ст. 137 Кодексу щодо визначення сільськогосподарської продукції як критерія для застосування особливого податкового (звітного) періоду виробниками такої продукції.
Так, відповідно до п.п. 137.4.1 п. 137.4 ст. 137 Кодексу для виробників сільськогосподарської продукції, які обирають річний податковий (звітний) період, такий звітний період починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року.
Для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу.
Для зазначеного критерію береться до уваги встановлене п.п. 14.1.234 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначення сільськогосподарської продукції (сільськогосподарських товарів), якою вважається продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 - 24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.
Згідно з вимогами п. 137.5 ст. 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:
а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
б) виробників сільськогосподарської продукції;
в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Враховуючи вищевикладене, виробники сільськогосподарської продукції, які у 2019 році були платниками єдиного податку четвертої групи, а з 01.01.2020 перейшли на загальну систему оподаткування та обирають особливий річний податковий (звітний) період, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації з податку на прибуток підприємств за звітний період - півріччя 2020 року.
Для таких сільгоспвиробників особливий річний податковий (звітний) період для сплати податку на прибуток починається з 01 липня 2020 року і закінчується 30 червня 2021 року.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |