Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартості оплачен їх Товариством семінарів/вебінарів для співробітників та в межах компетендії повідомляє.
Як зазначено у зверненні Товариство укладає договори на платній основ і з професійними організаціями аудиторів/бухгалтерів з надання професійних послуг з навчання шляхом надання можливості відвідуван ая семінарів/вебінарів аудиторами, які перебувають в трудових відносинах з Товариством.
У Товариства виникло питання: «Чи включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та відповід ао оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартість оплачених Товариством семінарів/вебінарів для співробітників -аудиторів, що перебувають у трудових відносинах з підприємством?»
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом V Кодексу, згідно з п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Статтею 165 Кодексу визначено виключний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема сума витрат роботодавця у зв'язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом (п.п.165.1.37 п.165.1 ст.165 Кодексу).
Підпунктом 1.7 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу передбачено, що звільняються від оподаткування військовим збором доходи, які згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).
Водночас перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку визначено п. 164.2 ст. 164 Кодексу, зокрема дохід, отриманий таким платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни (п.п. «е» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
Також вказаний дохід є об'єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу.
Враховуючи викладене, у разі дотримання вимог п.п. 165.1.37 п. 165.1 ст. 165 Кодексу сума витрат роботодавця, понесених ним у зв'язку з підвищенням кваліфікації працівників, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких працівників та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.
Водночас зауважуємо, що згідно з Положенням про Міністерство освіти і науки України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів Украпи від 16 жовтня 2014 року № 630, Міністерство освіти і науки України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує, зокрема, формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.
З питання віднесення семінарів/вебінарів, що проводяться професійними організаціями аудиторів/бухгалтерів, до підвищення кваліфікації працівників ви можете звернутися до Міністерства освіти і науки України.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |