Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло звернення організації щодо відображення доходів та видатків у звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та з якими формами звітності повинні співпадати суми цих доходів та видатків, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі – Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє.
Відповідно до інформації, наданої у зверненнях, запитувач має статус неприбуткової установи з ознакою неприбутковості 0048 – iншi юридичнi особи, дiяльнiсть яких вiдповiдає вимогам, встановленим п.133.4 ст. 133 Кодексу.
Управління подає фінансову та бюджетну звітність за формами, встановленими:
У заявника виникає питання щодо відображення доходів та видатків (фактичні чи касові) у звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та з якими формами звітності повинні співпадати суми цих доходів та видатків.
Відповідно до п. 133.4 ст. 133 Кодексу неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток.
Неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає вимогам, визначеним п.п 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу.
Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п. п. 133.4.2 п.133.4 ст. 133 Кодексу).
Пунктом 46.2 ст. 46 Кодексу встановлено, що неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та річну фінансову звітність.
Форма звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 469) (далі – Звіт).
Рекомендації щодо подання Звіту надано листами ДФС України від 19.07.2017 № 19001/7/99-99-15-02-01-17 «Про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації» та від 10.08.2017 № 21192/7/99-99-12-02-04-17 «Про особливості подання податкової звітності з податку на прибуток неприбутковими організаціями», які розміщено на офіційному веб-порталі Державної податкової служби України за адресою: tax.gov.ua.
Згідно з п. 46.2 ст. 46 Кодексу неприбутковими підприємствами, установами та організаціями разом зі Звітом обов'язково подається до контролюючих органів річна фінансова звітність, яка є додатком та невід’ємною частиною Звіту.
Інформація про подані разом зі Звітом форми фінансової звітності відображається у полі «ФЗ 6» блоку «Наявність додатків4» та у відповідному полі у блоці «Наявність поданих до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації додатків - форм фінансової звітності 6».
Відповідно до п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 996), регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
Тобто, за роз’ясненнями щодо формування доходів та видатків (витрат) в бухгалтерському обліку та їх відображення в фінансовій звітності доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Статтею 4 Закону № 996 зазначено, що бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтується, зокрема, на принципі нарахування - доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів.
Водночас повідомляємо, що доходи неприбуткової організації, сформовані відповідно до бухгалтерського обліку, відображаються у рядках 1.1 - 1.11 Звіту, суми видатків (витрат) – у рядках 2.1 - 2.6 Звіту.
При цьому, у зазначених рядках показники заповнюються з урахуванням особливості діяльності неприбуткової організації відповідно до закону, що регулює діяльність такої неприбуткової організації.
Використання доходів неприбутковими організаціями здійснюється відповідно до положень п. 133.4 ст. 133 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |