X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.09.2020 р. № 3714/ІПК/99-00-05-06-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій з повернення раніше імпортованого товару продавцю-нерезиденту та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє, що листом від 07.07.2020 № 2735/6/99-00-05-06-02-06/ІПК Товариству була надана індивідуальна податкова консультація на його попереднє, в якій Товариству було повідомлено про порядок віднесення до складу податкового кредиту сум ПДВ, сплаченого при розмитненні ввезених на митну територію України товарів, та про особливості оподаткування ПДВ операцій у разі, якщо ці товари будуть вивезені у митних режимах реекспорту та експорту.

Як зазначено у зверненні, що розглядається, Товариство 01.07.2020 здійснило повернення нерезиденту товару (обладнання) раніше ввезеного на митну територію України і розмитненого.

Повернення здійснювалось в митному режимі експорт.

Причиною повернення була невідповідність умовам контракту і непридатність для використання.

Враховуючи наведене, додатково повідомляємо, що операції з вивезення товару за межі митної території України у митному режимі експорту, який ввозився на митну територію України у митному режимі імпорту, у зв'язку з його поверненням продавцю – нерезиденту (зважаючи на виявлені недоліки), оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ.

Операція із вивезення в митному режимі експорту раніше ввезеного на митну територію України і розмитненого товару (обладнання) не вважається операцією, що не є господарською діяльністю платника податку у розумінні підпункту «г» пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ, та нарахування ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ у такому випадку не відбувається.

Слід зазначити, що статтею 36 розділу ІІ ПКУ встановлено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.