Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати для користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство як платник Рентної плати, посилаючись на набрання з 23.05.2020 чинності змін, внесених Законом України від 16.01.2020 № 466-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон), запитує про визначення індексу IODEX 58% Fe CFR China для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати, а також про право на застосування ним визначеного п. 252.22 ст. 252 Кодексу коригуючого коефіцієнта у розмірі 0,95.
Об’єктом оподаткування Рентною платою у частині видобування руд заліза, для цілей оподаткування Рентною платою, вважається товарна продукція гірничого підприємства із вмістом металу (заліза), що задовольняє вимогам металургійних підприємств до вмісту металу (58 відсотків), утворена в результаті первинної переробки добутої мінеральної сировини, яка завершується технологічними операціями із сортування подрібненої мінеральної сировини, затвердженими у визначеному законодавством порядку кондиціями.
Методикою Specifications Guide Global Iron Ore (deffinitions of the trading locations for which Platts publishes indexes or assessments) на стор. 3 (третьої) за кодом продукції TS 01047 щоденно обліковується інформація щодо індексу залізної руди Ore Fines 58 Fe CFR China 1.5% Al China imports CFR Qingdаo Port, а також IO Fines 58% Fe CFR China.
Оскільки Кодексом не передбачено можливості диференціації ставок Рентної плати залежно від фактичного вмісту металу (заліза) в продукції конкретного гірничого підприємства, то Товариству при визначенні ставки Рентної плати для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати слід використовувати індекс IO Fines 58% Fe differential to IODEX за кодом IOALCO3.
Разом з тим, Законом умовою для застосування коефіцієнта у розмірі 0,95 встановлено видобування запасів корисних копалин ділянки надр із дотримання кондицій мінеральної сировини ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення (далі – Експертиза) за рахунок власних коштів, виконане платником Рентної плати не раніше ніж за 5 років.
Товариство не надало підтверджуючих документів проведення ним геолого-економічної оцінки ділянки надр, наданої йому у користування за власний рахунок.
У разі проведення Товариством процедури Експертизи звітів про геологічне вивчення, у тому числі геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин (ст. 45 Кодексу України про надра) за рахунок власних коштів у продовж п’ятирічного періоду, то Товариство має право застосовувати коригуючий коефіцієнт у розмірі 0,95 при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |