X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.09.2020 р. № 3779/ІПК/20-40-32-05-07

Головне управління Державної податкової служби у Харківській області (далі – ГУ ДПС у Харківській області), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянуло звернення Товариства  щодо отримання індивідуальної  податкової консультації від 14.08.2020 № 140820-1 (вх. ГУ ДПС у Харківській області  № 44152/10 від 18.08.2020) та повідомляє таке.

У зверненні Товариство повідомило, що займається виробництвом аерозольних фарб та у своєї виробничої діяльності використовує газ, який відноситься до підакцизних товарів відповідно до  підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу та зберігається у ємностях, загальна кількість яких не перевищує 200 кубічних метрів. Також, у зверненні зазначено, що Товариством був здійснений попередній розрахунок, відповідно до якого у вересні - жовтні 2020 буде перевищений визначений  підпунктом 14.1.6 пунктом 14.1 статті 14 Кодексу  ліміт придбання пального у розмірі 1000 кубічних метрів та виникне необхідність зареєструвати акцизний склад та зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального.

У зв’язку з чим Товариство просить надати консультацію на такі питання:

  1. Яка методологія  проведення інвентаризації  обсягів залишків палива на момент реєстрації платником акцизного податку ?

2. Яким чином можливо у формулі, визначеної у пункті 232.3 статті 232 Кодексу  врахувати обсяги залишків палива, на момент реєстрації платником акцизного податку, шляхом одноразового збільшення показника  (Σ Накл) за відповідними кодами УКТЗЕД, як обсяг, на який платник акцизного податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригувань до акцизних накладних в  Єдиному реєстрі акцизних накладних ?

Щодо питань 1-2 повідомляємо таке.

Відповідно до підпункту 14.1.6 (б) пункту 14.1 статті 14 Кодексу - акцизний склад – це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом, зокрема: приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження -розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

  Відповідно до підпункту 14.1.224  пункту 14.1 статті 14 Кодексу розпорядник акцизного складу - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження -розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

 Отже, якщо Товариство планує отримувати  протягом 2020 року  пальне в обсягах, що  перевищує 1000 кубічних метрів, має приміщення  та /або територію, де розташовані ємності для навантаження – розвантаження та зберігання пального, то такі приміщення та/або територія підпадають під визначення акцизного складу, а Товариство вважається розпорядником акцизного складу та підлягає реєстрації платником акцизного податку відповідно до  підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу.

Також, відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Кодексу, платники податку, розпорядники акцизних складів  зобов’язані зареєструвати на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри - лічильники та рівнеміри лічильники у розрізі акцизних складів в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників  та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі.  

Порядок проведення інвентаризації нафти та нафтопродуктів визначено у пунктах 13.1 - 13.23 статті 13 наказу Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики «Про затвердження Інструкції про порядок приймання, транспортування та зберігання, відпуску та обліку нафти та нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України»  від 20.05.2005 № 281/171/578/455.

 Порядок проведення інвентаризації скрапленого газу визначено у пункті 8 Наказу Міністерства палива та енергетики України від 03.06.2002  № 332  «Про затвердження Інструкції про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту», Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.04.2003  за 331/7652.

Інвентаризація палива на підприємствах та організаціях здійснюється відповідно до Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів  України  від 02.09.2014 № 879, зареєстрованого в Міністерстві  юстиції України .

Основною метою інвентаризації є - зіставлення фактичної наявності палива за марками та видами з даними бухгалтерського обліку.

  Відповідно до пункту 232.3 статті 232 Кодексу платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку  в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД  (Σ Накл), обчислений за такою формулою:

ΣНакл = ΣНаклОтр + ΣАМитн + ΣЗаявкиПоповн - ΣКоригЗаявкиПоповн - ΣАНаклВид - ΣВтрат - ΣеАМитнЕкспорт.

      Для врахування  фактичних залишків пального, які встановлені за результатами проведеної інвентаризації та які зазначені у відповідному  акті, до системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП та СЕ) необхідно зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального.

Умовою такої реєстрації є наявність на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у цій заяві.

Кошти сплаченого акцизного податку, які обліковуються в СЕАРП та СЕ, зараховуються на окремі рахунки, відкриті платнику акцизного податку в центральному органі виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Сума акцизного податку за кожним кодам товарноъ підкатегорії згідно з УКТЗЕД , яку необхідно сплатити, розраховується за ставкою акцизного податку, передбачено підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті215 цього Кодексу, та обсягами пального в літрах , приведених до температури 15 С, з урахуванням курсу Національного банку України (ЕВРО), що діє на перший день кварталу, в якому реєструється відповідна заявка.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.