X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.09.2020 р. № 3781/ІПК/99-00-09-03-03-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула  звернення  Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Товариство повідомляє, що основним видом господарської діяльності Товариства є транспортне обслуговування вантажів (КВЕД 52.24).

У користуванні Товариства є ємність (резервуар) для зберігання палива об’ємом до 50 м³, для зберігання в якій Товариство протягом попереднього календарного року отримував (купував) пальне у обсягах близько 1500 тис. м³, яке використовувалось виключно для власного споживання (забезпечення паливом належної підприємству техніки та транспорту, який використовується підприємством у власній господарській діяльності).

Під час отримання пального Товариством сплачується акцизний податок у відповідності до вимог чинного законодавства у складі вартості пального, та відповідно до норм Кодексу не є платником акцизного податку.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» від 18 грудня 2019 року № 391-ІХ (далі – Закон № 391-ІХ) було внесено зміни до Закону України від 31 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», зокрема зміни торкнулися ст. 15 Закону, яким встановлювалась можливість отримання ліцензії на право зберігання пального за більш  спрощеною процедурою для підприємств, які здійснюють зберігання пального виключно для потреб власного споживання.

Товариство запитує:

  1. Чи розповсюджується на Товариство норми Закону № 391-ІХ, щодо ліцензування зберігання придбаного товариством пального для власного споживання (заправки належної Товариству техніки), та в якій частині, зокрема, чи потрібно Товариству отримувати нову ліцензію на зберігання пального для власного споживання та/або переоформити ліцензію на зберігання пального з реєстраційним номером № 15030414201900021 з терміном дії з 01.07.2019 року до 01.07.2024 року на зберігання пального?
  2. Чи потрібно Товариству вживати інших (додаткових) дій у зв’язку із змінами, які внесені Законом № 391-ІХ для приведення своєї діяльності щодо зберігання пального для власного споживання/власних потреб у відповідності до вимог чинного законодавства в частині ліцензування діяльності із зберігання пального для власного споживання?

Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481/95-ВР) визначає основні засади регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема пальним, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України.

Згідно положень Закону № 481/95-ВР, зокрема передбачено:

зберігання пального – діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик;

місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування (стаття 1 Закону № 481/95-ВР);

зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії, для отримання якої необхідно надати пакет документів, серед яких – документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення (ст. 15 Закону № 481/95-ВР).

Суб'єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії зазначених документів не подають.

Такі суб'єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження (стаття 15  Закону № 481/95-ВР).

Зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії (ч. 1 ст. 15 Закону№ 481/95-ВР).

Відповідно до частини другої статті 17 Закону№ 481/95-ВР до суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі  надання послуг із зберігання пального іншим суб'єктам господарювання та/або реалізація пального іншим особам на підставі ліцензії на право зберігання пального, отриманої на підставі заяви виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки відповідно до статті 15 цього Закону, - 500000 гривень.

Отже, якщо Товариство отримало ліцензію на місце зберігання пального з наданням до контролюючого органу документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення відповідно до ст. 15 Закону№ 481/95-ВР, то таке Товариство має право  зберігати пальне, яке не реалізовується іншим особам і використовувати виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки та надавати послуги із зберігання пального іншим особам.

Товариство може здійснювати зберігання пального для власного споживання за наявності ліцензії на зберігання пального з реєстраційним номером  № 15030414201900021 з терміном дії з 01.07.2019 року по 01.07.2024 року.

Вживати будь-яких дій, у в’язку із змінами, які внесені Законом № 391-ІХ Товариству не потрібно.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.