X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.08.2020 р. № 3573/ІПК/99-00-04-05-03-09

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) розглянула звернення щодо заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП та повідомляє таке.

Згідно з підпунктом 63.3 статті 63 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки ще до сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та зберу визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповіді их контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомлю ти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням коньролюючі органи за місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків і зборів, що затверджений наказом Міністерства фінансів України під 09.12.2011 № 1588, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.11.2011 за № 1532/20300 «Про затвердження Порядку обліку платників податки і зборів» (далі - Порядок № 1588).

Пунктом 7.1 розд. VII Порядку № 1588 визначено, що якщо відповідно до законодавства в платника податків, крім обов’язків щодо подання податков ях декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальюї одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов'язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідної ту контролюючому органі.

Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об’єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати та облік за неосновним місцем обліку у контролюючому органі іа місцезнаходженням такого об'єкта у порядку, визначеному розділом VII Порядку № 1588 (пункт 8.3 розд. VIII Порядку № 1588).

Згідно з пунктом 8.4 розд. VIII Порядку № 1588 повідомлення про об'єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі — повідомлення за ф. № 20-ОПП) (додаток щодо Порядку № 1588) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Початком перебігу 10-денного строку є дата набуття права платникам щодо оподаткування відповідно до правовстановлюючих документі чи документів, що підтверджують право користування, розпорядження об’єктом оподаткування.

У повідомленні за формою № 20-ОПП зазначаються відомості про які об’єкти оподаткування, зокрема, майно платників податків, власне чи орендоване, його найменування, тип, адресу, місцезнаходження тощо.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органам договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації едектронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

На підставі поставленої відповідної позначки у повідомленні за формою № 20-ОПП здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

Повідомлення за формою № 20-ОПП заповнюється із дотриманнім Пам’ятки для заповнення розділу 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (Додаток до повідомлення за формою № 20-ОПП) (далі - Пам’ятка),

Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, що оприлюднений на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням https//tax.gov.ua/dovidniki—reestri — perelik/dovidniki-/127294.html.

Згідно з Пам’яткою, графи 6-7 «Адміністративна одиниця відповідно до ЛЩАТУУ, де знаходится об’єкт оподаткування» заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою, ідо розміщений на офіційному вебпорталі Державної служби статистики України

У графі 8 «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» вказується адреса місця, де розташований об’єкт оподаткування.

Відповідний стан об’єкта оподаткування (експлуатується, орендується, здається в оренду тощо) у графі 9 проставляється із дотриманням пункту 6 Пам’ятки.

Відомості щодо об’єкта оподаткування, що зазначаються у повідомленні за формою № 20-ОПП, мають відповідати відомостям щодо цього об’єкта оподаткування, які містяться в правовстановлюючих документах чи документах, які підтверджують право користування, розпорядження ним.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.