Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо права на податкову знижку та в межах компетенції повідомляє.
Платник податку в своєму зверненні повідомив, що був придбаний комплект ендопротеза тазостегнового суглобу для оперативного лікування, рахунок за суглоб був оплачений чоловіком.
Таким чином платник податку просить надати індивідуальну податкову консультацію про одержання відшкодування витрат на придбання комплексу ендопротеза.
Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахуван яя, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Кодексу.
Так, п.п. 166.1.1 п. 166.1 ст. 166 Кодексу встановлено, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, пса подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 Кодексу).
Згідно з п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікуі )ть продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявнос т в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).
Так, згідно з п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу платник податку і має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання л ків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, вире бів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю), а також суму коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку особою з інвалідністю, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині з інвалідністю у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов'язкового державне го соціального медичного страхування (п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Кодексу).
Разом з цим п. 1 розд. XIX Кодексу встановлено, що п.п. 166.3.4 п. 166.З ст. 166 Кодексу набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у яко лу набере чинність закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування.
Станом на 01 січня 2020 року закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здороз'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю) (п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Кодексу) платникам не надається.
Крім того зауважуємо, що зазначеною знижкою, у разі набрання чинності закону про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхувані ш, можуть скористатися платники податків, які сплатили на користь зающ Дв охорони здоров'я суму коштів для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання протезно-ортопедичних пристосувань.
Враховуючи зазначене, витрати понесені Вашим чоловіком на придбання комплексу ендопротеза тазостегнового суглобу, не включаються до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |