Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
Товариство повідомляє, що має ліцензію на зберігання та продаж пального.
Товариство запитує:
Який порядок оподаткування залишку пального злитого з технологічного транспорту Товариства і повернутого на склад, що облаштований рівнеміром, та як правильно обліковувати таке пальне, при умові, що відповідний транспортний засіб було заправлено при застосуванні реєстратора розрахункових операцій?
Відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують, зокрема пальне.
Реалізація, зокрема пального для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:
до акцизного складу;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової переробки;
будь-яким іншим особам (п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст 14 Кодексу)
Таким чином, операція злиття залишку пального із технологічного транспорту Товариства та повернення пального на склад підпадає під визначення реалізація відповідно до п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст 14 Кодексу.
Товариству необхідно поповнити обсяги залишків пального в системі електронного адміністрування реалізації пального, та зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку за умови наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці, - для обсягів пального, що оподатковуються акцизним податком (п.п. 232.4.2 п. 232.4 ст. 232 Кодексу).
До звернення не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення Товариством господарських операцій, що унеможливлює надання Підприємству остаточної відповіді.
Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |