Державна податкова служба України розглянула звернення,щодо визначення дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів у випадках, коли на дату оформлення митної декларації фактичного вивезення товарів за межі митної території України не відбулось, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, в господарській діяльності товариства мають місце випадки коли на дату оформлення митної декларації фактичного вивезення товарів за межі митної території України не відбулось.
Слід зазначити, що в запиті платника є неузгодженості - в описовій частині листа мова йде про митну декларацію, складену 01.06.2020, в той же час у другому питанні листа мова йде про митну декларацію, складену 01.06.2019, що не дає можливості точно ідентифікувати суть запиту.
Згідно з частиною шостою статті 269 Митного кодексу України (далі – МКУ), якщо товари, транспортні засоби комерційного призначення, оформлені за декларацією для вивезення за межі митної території України, не перетнули державний кордон України протягом 180 днів, митний орган визнає цю митну декларацію недійсною.
Відповідно до пункту 39 - 42 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня
2012 року № 450 (далі – Постанова № 450), визнання митної декларації недійсною здійснюється митним органом, яким її оформлено.
Після визнання митної декларації недійсною товари, задекларовані в цій митній декларації, вважаються такими, що не були випущені в заявлений митний режим.
Повідомлення про визнання недійсною митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа засвідчується електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, що його оформила, вноситься цією посадовою особою до локальних баз даних митного органу і Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів України та
передається спеціалізованим митним органом до відповідного органу державної податкової служби згідно з пунктом 32 Постанови № 450.
Визнання митної декларації недійсною здійснюється посадовими особами митного органу шляхом внесення відповідних записів та відміток до митної декларації на паперовому носії та її електронної копії або до електронної митної декларації.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ платник податку на дату визначену згідно підпункту «б» пункту 187.1 статті 187 ПКУ (дата оформлення митної декларації), зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.
Особливості складання податкової накладної за операціями з вивезення товарів за межі митної території України визначено пунктами 8 та 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, зі змінами та доповненнями.
Відповідно до підпункту«а» підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПКУ операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою.
Згідно з підпунктом 3 пункту 3 розділу V Порядку заповнення і подання звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, обсяги операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що оподатковуються за нульовою ставкою відповідно до вимог підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПКУ, вказуються у рядку 2.1 колонки А розділу I «Податкові зобов'язання» податкової декларації з ПДВ того звітного податкового періоду, в якому було оформлено митну декларацію.
Щодо питання 1
У випадку поміщення товарів у митний режим експорту,на дату оформлення митної декларації,оформленої відповідно до вимог МКУ та Положення № 450, відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.
Щодо питання 2
Обсяги операцій з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту, яківідповідно до підпункту«а» підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою, згідно з підпунктом 3 пункту 3 розділу V Порядку заповнення і подання звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, вказуються у рядку 2.1 колонки А розділу I «Податкові зобов'язання» податкової декларації з ПДВ того звітного податкового періоду, в якому було оформлено митну декларацію.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |