X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.09.2020 р. № 3732/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України на звернення товариства, надіслане листом ГУ ДПС у Дніпропетровській області, щодо отримання індивідуальної податкової консультації із земельного податку (далі – Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи, має у власності нерухоме майно (складські приміщення), розташоване на двох земельних ділянках, одна з яких належить Товариству на праві постійного користування, а на другу речові права не оформлені (на стадії узгодження з органами місцевого самоврядування).

Основний вид діяльності Товариства 68.20 – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Товариство, посилаючись на п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу у редакції Закону України від 16.01.2020 № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон) запитує:

(1) яким чином та у яких пропорціях та в якому періоді виникають податкові зобов’язання зі сплати Податку у разі використання земельної ділянки у своїй господарській діяльності по іншим кодам КВЕД;

(2) чи повинно Товариство сплачувати Податок, якщо на частину нежитлових (складських) укладені договори складського зберігання (тому числі комісії) з контрагентами, які не є орендарями приміщень;

(3) як повинно діяти Товариство по відношенню несформованої земельної ділянки, що знаходиться на стадії узгодження з органами самоврядування, на котрій розташовані складські приміщення, з яких використовується тільки частина.

Питання 1. Звільнення платників єдиного податку третьої групи від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з Податку за земельні ділянки, що використовуються для провадження господарської діяльності, визначено нормою п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу у редакції Закону.

Оскільки платники єдиного податку першої-третьої груп відповідно до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із Податку за земельні ділянки, що використовуються для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку), то у разі оформленого Товариством належним чином речового права на земельну ділянку, та враховуючи положення п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, у разі здійснення діяльності з надання в оренду нерухомого майна Товариство з 01.07.2020 втратило право на звільнення від сплати Податку за всю земельну ділянку незалежно від того, що частина нерухомого майна використовується у інших видах господарської діяльності.

Питання 2. Оскільки Товариство при реєстрації заявило вид господарської діяльності 68.20 – «надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», то з 01.07.2020 є платником земельного податку.

Питання 3. Питання визначення податкових зобов’язань у суб’єктів земельних відносин, які використовують земельні ділянки без належного оформлення прав власності або користування, викладені в узагальнюючій податкові консультації, затвердженій наказом Міністерства фінансів України      від 06.07.2018 № 602.

Оскільки обов’язок із декларування плати за землю у власників земельних ділянок та/або землекористувачів настає з дня виникнення права власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1 ст. 287 Кодексу), то у Товариства не виникає обов’язок з декларування плати за землю за земельну ділянку, право на яку за ним не оформлено.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.