X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.09.2020 р. № 3967/ІПК/99-00-05-05-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо формування доходу за міжнародними стандартами бухгалтерського обліку та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах повноважень повідомляє.

Як зазначено у зверненні платник здійснює діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення та здійснює переробку титанової сировини у «» області на «» родовищі.

Компанія володіє ліцензією на промислову розробку «» родовища-аналога.

Підприємство є бюджетоутворюючим та застосовує міжнародні стандарти фінансової звітності.

Компанія видобуває ільменітовий пісок та виробляє з нього ільменітовий концентрат і здійснює його реалізацію на світовому ринку та українським споживачам, тобто підприємство є експортером власної продукції – ільменітового концентрату.

Відображення в бухгалтерському і податковому обліку експортної операції, а саме дати визнання доходу, залежить від умов укладення договору, дати переходу прав власності (передання контролю над активом).

Як зазначено у зверненні дата фізичної передачі товару перевізнику (дата передачі ризиків і вигід) не збігається з датами оформлення ВМД, перетину кордону та передачі товару покупцю – припадають на різні звітні (податкові) періоди.

У платника виникли питання щодо відображення експортної операції в податковому обліку, а саме визначення дати визнання доходу:

датою виникнення доходу є дата передачі товару перевізнику для відправки;

датою виникнення доходу є дата оформлення вантажної митної декларації;

датою виникнення доходу є дата доставки товару покупцю.

Який має бути первинний документ, що підтверджує отримання покупцем товару та спричиняє податкові наслідки.

Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-XIV).

Отже, з питання оформлення первинними документами операції з отримання покупцем товару та формування доходу за міжнародними стандартами фінансової звітності доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.