X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.07.2017 р. № 1298/ІПК/08-01-14-07-08

У загальних положеннях Закону України від 06.07.1995 №265/95 -ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері, торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі Закон №265) визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері, торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та /або безготівкових формах.

Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки -оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця; (ст.2 Закону України №265)

Позареалізаційні надходження - надходження від операцій, що безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна (включаючи основні засоби, нематеріальні активи, продукцію допоміжного та обслуговуючого виробництва), у тому числі погашення дебіторської заборгованості, заборгованості за позиками, безоплатно одержані кошти, відшкодування матеріальних збитків, внески до статутного капіталу, платежі за надане в лізинг (оренду) майно, роялті, дохід (проценти) від володіння корпоративними правами, повернення невикористаних підзвітних сум, інші надходження; (п.1.2. Постанови №637).

Враховуючи вищезазначене, членські внески - це не розрахункова операція, а позареалізаційні надходження.

Оскільки отримання добровільних внесків членів гаражного кооперативу не є розрахунковою операцією за товари, роботи , послуги, норми Закону № 265 не поширюються на такі операції. Оприбуткування добровільних членських внесків слід проводити відповідно до Положення № 637 із застосуванням прибуткових касових ордерів.

Тобто, сплата членських і цільових внесків членами гаражного кооперативу, згідно із Законом № 265 не є розрахунковою операцією товари, роботи (послуги), розрахунки за які можуть здійснюватися у касі кооперативу без застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Водночас, необхідно зауважити, що якщо кооператив здійснює за готівку розрахунки за електроенергію, то у цьому разі обов’язково застосовувати реєстратор розрахункових операцій.

Відповідно до п.2.6. глави 2 Положення №637, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів ) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткування готівки в касах підприємств, які проводять розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 Положення 637, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі та підставі касових (розрахункових ордерів).

Суми готівки, що оприбутковуються мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Згідно з п.п.З глави 3 Положення 637 приймання готівки в каси проводиться за прибутковими касовими ордерами , підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства.

Порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) встановлено главою 5 Положення 637.

Отже , гаражний кооператив повинен оприбутковувати у касі з оформленням прибуткового касового ордеру готівкові кошти, отримані як членські внески та у визначені строки здавати готівку до установ банку для зарахування на рахунок.

Водночас повідомляємо, що відповідно до пп. 14.1.172-1 п. 14.1 ст. 14 та п. 52.2 ст. 52 ПКУ, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.