Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
Товариство повідомляє, що планує виробництво пива з вмістом спирту етилового 13 відсотків об’ємних одиниць.
Товариство запитує:
Щодо питання 1 та 2
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481).
Статтею 1 Закону № 481 визначено:
пиво - насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об'ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.
алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Відповідно до Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності затверджених наказом Державної митної службою України від 14.07.2020 № 256(пояснення до товарної позиції 2203 00) пиво – алкогольний напій, одержуваний шляхом зброджування рідини (сусла), приготовленої з ослоджених злаків (найчастіше ячменю або пшениці), води та (зазвичай) хмелю. Для приготування рідини (сусла) може бути використана деяка кількість неосолодженого зерна (наприклад, кукурудза чи рис).Додання хмелю надає напою гіркуватий присмак та аромат, поліпшує його збережуваність. Під час бродіння іноді додають вишню або інші смакові речовини.
Ставки акцизного податку, за якими обчислюється акцизний податок та перелік підакцизних товарів, що відповідають певним кодам товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та їх описам згідно з УКТ ЗЕД, встановлені п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Товар згідно коду УКТ ЗЕД 2203 00 та опису «Пиво із солоду (солодове)» оподатковується за ставкою акцизного податку 2,78 грн. за 1 літр, тобто незалежно від вмісту спирту етилового.
Розрахунок акцизного податку з пивапроводитьсявиходячи з бази оподаткування, об’єкту оподаткування та ставки акцизного податку, а саме – кількості літрів реалізованої продукції (пива) та ставки 2,78 грн. за 1 літр.
Щодо питання 3
Відповідно до п. 226.6 ст. 226 Кодексу маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць.
Згідно з п. 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 марка для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), вітчизняного виробництва виготовляється у зеленій кольоровій гамі, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, вітчизняного виробництва - червоній, для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), імпортного виробництва - фіолетовій, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, імпортного виробництва - оранжевій, для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром та без фільтра (сигарети, цигарки) - зеленій, для інших тютюнових виробів вітчизняного виробництва - помаранчевій, для тютюнових виробів імпортного виробництва з фільтром та без фільтра (сигарети, цигарки) - синій, для інших тютюнових виробів імпортного виробництва - бордовій кольоровій гамі.
Враховуючи те, що відсутній окремий вид акцизної марки для маркування пива, та те, що пиво є продуктом бродіння, для маркування пива використовуєтьсямаркаакцизного податку типу ВП, а саме:для продукції вітчизняного виробництваАВ ВП (у червоній кольоровій гамі), дляпродукції імпортного виробництва АІ ВП (у оранжевій кольоровій гамі).
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |