X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.09.2020 р. № 4069/ІПК/99-00-09-03-03-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Підприємство повідомляє, що планує ввозити з іншихкраїн на митну територію України газ за кодом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2711 13 97 00 у ємкостях до 5 літрів, (а саме, у балонах об’ємом 200-250 грамкожен) з наступним його продажем в Україні, як з обладнанням, так і без нього.

Підприємство запитує:

У разі ввезення на митну територію України Підприємством пального за кодом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2711 13 97 00 у тарі до 5 літрів з метою його продажу на території України, чи вимагається для підприємства, яке таке пальне ввозить, отримання ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним. 

До зазначеного запитання.

Згідно з пп. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне — це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.

Серед товарів, зазначених у цьому підпункті, є й товари з кодом 2711 13 97 00 згідно з УКТ ЗЕД опис товару «Скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази».

Водночас відповідно до вимог пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.

Відповіно до ч. 21 ст. 15 Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі –  Закон № 481) суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують (ч. 21 ст. 15 Закон № 481).

Згідно з ч. 15 ст. 15 Закону № 481 імпорт або експорт пального здійснюється за наявності у суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.

Враховуючи зазначене, якщо суб’єкт господарювання не є виробником пального і здійснює винятково реалізацію пального на митній території України в споживчій тарі ємністю до 5 л (включно), то отримувати ліцензію на   роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не потрібно відповідно до ч. 21 ст. 15 Закону № 481.

Разом з цим,імпорт пального, незалежно від ємності тари, здійснюється за наявності у суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), що імпортує пальне, ліцензії зокрема на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним.

Отже, якщо Підприємство імпортуватиме пальне закодом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2711 13 97 00 у тарі до 5 літрів воно повинно отримати ліцензію зокрема на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним.

Поряд з цим інформуємо, що відповідно до пункту 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі (Закон України від 13.05.2020 № 591 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.