X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.09.2020 р. № 3814/ІПК/99-00-04-05-03-05

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодексу), розглянула звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у своєму зверненні зазначив, що є співробітники, інформація щодо яких відноситься до грифу «таємно» або «цілком таємно».

Отже, платник податків висловив бажання отримати індивідуальну податкову консультації щодо відображення сум грошового забезпечення, яке виплачується зазначеним співробітникам у податковому розрахунку ф. № 1ДФ та у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3.1 розділу III Порядку у графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта» розділу I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку» податкового розрахунку ф. № 1ДФ відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надається інформація в податковому розрахунку.

Крім того, згідно з п.п. 3.2 розділу III Порядку у графі 3а «Сума нарахованого доходу» податкового розрахунка за ф. № 1ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку.

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунка за ф. № 1ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом (п.п. 3.3 розділу III Порядку).

При цьому у графі 4а «Сума нарахованого податку» податкового розрахунка за ф. № 1ДФ відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством (п.п. 3.4 розділу III Порядку).

У графі 4 «Сума перерахованого податку» податкового розрахунка за ф. № 1ДФ відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету (п.п. 3.5 розділу III Порядку).

Також, податковий агент повинен відображати у податковому розрахунку за ф. 1ДФ військовий збір. При цьому в рядку «Військовий збір» розд. ІІ податкового розрахунку за ф. 1ДФ проставляються загальні суми отриманого доходу та фактично утриманого (перерахованого) військового збору.

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15 травня 2018 року № 511), (далі - Порядок № 435).

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі – Звіт) подається за формою № Д4 згідно з додатком 4 до Порядку.

При цьому таблиця 6 додатка 4 до Порядку призначена для формування страхувальниками у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у звітному місяці. (п. 9 розділу IV Порядку).

Враховуючи викладене, якщо юридичною особою здійснюється нарахування (виплата) доходу у вигляду грошового забезпечення, то сума такого доходу відображається податковим агентом у податковому розрахунку ф. № 1ДФ та Звіті.

При цьому положеннями Порядку та Порядку № 435 не передбачено окремого порядку відображення зазначеного доходу, який виплачується на користь співробіників, інформація щодо яких відноситься до грифу «таємно» або «цілком таємно».

Крім того, подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Кодексу та Порядку  обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядок), на підставі Договору про визнання електронних документів (далі – Договір), що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу.

Електронні документи подаються у форматі (стандарті), затвердженому в установленому законодавством порядку та можуть бути подані до ДПС з використанням будь-якого програмного забезпечення, яке платник обирає на власний розсуд.

Платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки, керуючись Порядком, а також Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами).

Додатково повідомляємо, що відомості Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) є інформацією з обмеженим доступом (конфіденційна інформація), крім відомостей про взяття на облік фізичних осіб – підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (п.п. 70.15.2 п. 70.15 ст. 70 Кодексу).

Перелік відомостей, які включаються до Державного реєстру, визначені пунктами 70.2 – 70.3 ст. 70 Кодексу.

Внесення та зберігання інформації в електронному вигляді з грифом «таємно» або «цілком таємно» до Державного реєстру чинним законодавством України не передбачено.

Одночасно зауважуємо, що відповідно до п. 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280, одним з основних завдань Пенсійного фонду України є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Пенсійний фонд України відповідно до покладених завдань формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру (далі - Реєстр) (п. 1 частини першої ст. 12¹ Закону № 2464).

Персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями (частина 2 ст. 20 Закону № 2464).

Згідно із спільним листом Міністерства доходів і зборів України та Пенсійного фонду України від 27.12.2013 № 21052/5/99-99-17-03-01-16, № 36398/05.10 «Про надання роз'яснень щодо єдиного внеску», консультації з питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, включаючи питання заповнення таблиць 5 - 9 додатка 4, всіх таблиць додатка 5, додатка 6 та додатка 7 Звіту, надають органи Пенсійного фонду України.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.