Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) розглянула звернення щодо визначення доходу платника єдиного податку фізичної особи – підприємця, з урахуванням фактично викладених обставин повідомляє наступне.
Як зазначено у звернені, в період з 03.11.2008 по 21.01.2017 р.р. заявник був зареєстрований суб’єктом підприємницької діяльності та здійснював діяльність як фізична особа – підприємець. У зазначений період фізичною особою – підприємцем було отримано дохід від здійснення підприємницької діяльності, який був задекларований та відображений у книзі обліку доходів. 10.01.2020 заявник повторно зареєструвався суб’єктом підприємницької діяльності як фізична особа – підприємець – платник єдиного податку третьої групи.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію стосовно включення до доходу платника єдиного податку третьої групи у звітному податковому періоді (2020 рік) готівкових коштів, внесених на поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, які були отримані до повторної реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності та в іншому податковому періоді (2008 – 2017 р.р.).
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначено главою 1
розділу XIV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Підпунктом 3 пункту 291.4 статті 291 ПКУ визначено, що до третьої групи платників єдиного податку належать, зокрема фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 7000000 гривень.
Відповідно до пункту 292.1 статті 292 ПКУ доходом платника єдиного податку фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Вичерпний перелік надходжень, які з метою оподаткування не включаються до складу доходу, встановлено п. 292.11 ст. 292 ПКУ.
Згідно з пунктом 292.13 статті 292 ПКУ дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 ПКУ.
Зважаючи на викладене, кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку з врахуванням вимог статті 292 ПКУ.
Якщо фізична особа – підприємець, повторно зареєстрована суб’єктом підприємницької діяльності у звітному податковому періоді (2020 рік), вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, суму готівкових коштів, які були отримані до повторної реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності (2008 – 2017 р.р.), така сума готівкових коштів, включається до доходу платника єдиного податку у звітному податковому періоді (2020 рік) відповідно до вимог статті 292 ПКУ.
Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |