X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.10.2020 р. № 4091/ІПК/99-00-05-05-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо окремих питань ведення бухгалтерського обліку витрат з додаткових нарахувань на заробітну плату для цілей оподаткування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах повноважень повідомляє. 

Згідно із запитом, що розглядається, платник звернувся з питаннями щодо:

зобов’язання з додаткових нарахувань на фонд оплати праці працюючих засуджених на підприємстві у розмірі 50 відсотків на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1999 року  № 653 «Про заходи щодо забезпечення діяльності Державної кримінально-виконавчої служби» зі змінами та доповненнями (далі – постанова КМУ № 653);

віднесення до собівартості продукції (робіт, послуг) підприємства додаткових нарахувань на заробітну плату працюючих засуджених на підприємстві у розмірі 50 відсотків відповідно до постанови КМУ № 653.

Згідно з п.п. 191.1.28 п. 191.1 ст. 191 Кодексу до функцій контролюючих органів належить, зокрема, надання індивідуальних податкових консультацій з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Отже, питання щодо зобов’язання з додаткових нарахувань на фонд оплати праці працюючих засуджених у розмірі 50 відсотків на підставі постанови КМУ № 653 не належить до компетенції ДПС.

Водночас повідомляємо, що завдання щодо здійснення державної політики у сфері виконання кримінальних покарань покладається на Державну кримінально-виконавчу службу України, як встановлено Законом України від 23 червня 2005 року № 2713-IV «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» (зі змінами та доповненнями).

Пунктом 7 постанови КМУ № 653 установлено, що джерелами фінансування Державної кримінально-виконавчої служби є бюджетні асигнування та доходи від працевикористання засуджених.  

Доходи від працевикористання засуджених складаються з нарахувань на їх заробітну плату у розмірі 50 відсотків і відносяться на собівартість продукції (робіт, послуг).

Тож питання щодо порядку здійснення додаткових нарахувань на заробітну плату засуджених у розмірі 50 відсотків при використанні їх праці в якості джерел фінансування Державної кримінально-виконавчої служби регламентовано постановою КМУ № 653.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (абзац перший  п. 44.2 ст. 44 Кодексу).

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств,  на підставі абзацу першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення   або  зменшення)   фінансового   результату     до     оподаткування

(прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

При цьому облік доходів та витрат платника податку на прибуток при визначенні фінансового результату до оподаткування та відповідно об’єкту оподаткування податком на прибуток підприємств здійснюється згідно з правилами бухгалтерського обліку.    

 Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України  від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями).

Питання порядку віднесення до собівартості продукції (робіт, послуг) нарахувань на заробітну плату працюючих засуджених на підприємстві у розмірі 50 відсотків на підставі постанови КМУ № 653 належать до компетенції

Міністерства фінансів України.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.