Державна податкова служба України розглянула запит фізичної особи – підприємця (далі – Підприємець) щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Відповідно до листа, Підприємець на даний час перебуває на загальній системі оподаткування та в своїй діяльності застосовує реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО).
Чи не буде вважатися помилкою запис програмування товару в РРО наступного змісту:
«СИГ ПРИМА ЛЮКС 2402209020»;
«В-КА ВОЗДУХ 0,5Л 2208601100»?
Правовідносини у цій сфері регулюються Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та Законом України від 04.06.2020 № 674-IX «Про Митний тариф України» (далі – Закон № 674).
Форму та зміст розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 із змінами та доповненнями, (далі – Положення № 13).
Так, пунктами 1 та 2 розд. ІІ Положення № 13 визначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) – це розрахунковий документ, надрукований РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги), який повинен містити обов’язкові реквізити згідно з визначеним переліком. Одним з таких обов’язкових реквізитів є, зокрема, код УКТ ЗЕД для підакцизних товарів (в тому числі алкогольних напоїв і тютюнових виробів).
Відповідно до ст. 1 Закону № 674, який набрав чинності 03.07.2020, митний тариф України є невід’ємною частиною Закону № 674 та містить перелік ставок загальнодержавного податку – ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.
Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), затверджені Законом № 674, застосовуються, починаючи з 03.07.2020 року.
Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Зазначаємо, що на даний час універсальних вимог щодо порядку програмування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) чинним законодавством не встановлено.
Зважаючи на викладене, програмування РРО/ПРРО здійснюється з урахуванням особливостей таких РРО/ПРРО, зокрема: моделі, версії внутрішнього програмного забезпечення, функціональних можливостей тощо та з дотриманням вимог Положення № 13.
З урахуванням зазначеного та наведеного Підприємцем прикладу повідомляємо, що зазначений варіант програмування найменування підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не суперечить вимогам чинного законодавства.
Звертаємо увагу, що крім найменування товарів Підприємець в обов’язковому порядку повинен також забезпечити використання режиму попереднього програмування цін товарів та обліку їх кількості.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |