Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо справляння рентної плати за користування надрами (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що як уповноважена особа Договору про спільну діяльність від 10.06.1997 № Б/Н, що здійснює видобуток та реалізацію природного газу, є платником Рентної плати.
Підприємство задекларувало за липень поточного року податкові зобов’язання з Рентної плати обчислені із урахуванням середньої митної вартості імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України (далі – Митна вартість) за період 01.07.2020 по 31.07.2020, величина якої 06.08.2020 була розміщена на веб-сайті Мінекономрозвитку.
Підприємство запитує про необхідність уточнення суми таких податкових зобов’язань з Рентної плати, у разі якщо 25.08.2020 на веб-сайті Мінекономрозвитку було розміщено уточнену інформацію Митної вартості за вказаний період.
Порядок обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати визначено ст. 252 Кодексу, яким, зокрема встановлено, що фактичною ціною реалізації для іншого газу природного вважається Митна вартість за податковий (звітний) період, яка обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та передається до 5 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, який до 10 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, розміщує на своєму офіційному веб-сайті у спеціальному розділі (абзац сьомий п. 252.8 ст. 252 Кодексу).
Разом з тим, відповідно до п. 50.1 ст. 50 Кодексу, у разі самостійного виявлення платниками податків у майбутніх податкових періодах помилки, що містяться у раніше поданій ними податковій декларації, такий платник має право надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку та, у разі заниження податкового зобов’язання, сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми (п.п. «а» п. 50.1 ст. 50 Кодексу) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку (п.п. «б» п. 50.1 ст. 50 Кодексу).
При цьому Кодексом не передбачено умов для не застосування штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 Кодексу, інших ніж визначено цією статтею Кодексу.
Таким чином Підприємство має подати уточнюючий розрахунок з Рентної плати за липень поточного року у порядку визначеному п. 50.1 ст. 52 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |