X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.10.2020 р. № 4316/ІПК/26-15-04-01-18

Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло звернення     щодо повернення залишку коштів з податку на додану вартість при анулюванні та повторної  реєстрації платника ПДВта керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі – Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє.

Як зазначено у зверненні, товариство після анулювання його реєстрації платником ПДВ, залишок коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) перераховано до бюджету. Після цього платник податків повторно зареєструвався платником ПДВ, що свідчить про наявність відкритого електронного рахунку.

Товариство просить надати роз’яснення стосовно можливості та напрямів перерахування переплати з податку на додану вартість.

Правові основи функціонування СЕА ПДВ регулюються статтею 2001 Кодексу та регламентуються  Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року №569 (далі- Порядок №569).

Пунктом 2001.8 статті 2001 Кодексу передбачено, що після анулювання реєстрації платника податку  залишок коштів на його рахунку у СЕА ПДВ перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Перерахування коштів до бюджету здійснюється на підставі реєстру, який центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики,  надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника і сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру такий орган перераховує суми податку до бюджету.

У разі повторної реєстрації особи платником податку  йому відкривається новий електронний рахунок  (пункт 8 Порядку №569).

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань передбачені  статтею 43 Кодексу.

Згідно з підпунктами43.3 та 43.4статті 43 Кодексуобов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення 1095 днів від дня виникнення помилково та / або надміру сплаченої суми. Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та /або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Поряд з цим,  вимоги щодо оформленнязаявипро повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань затверджено у  Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60.

Пунктом 43.41статті 43 Кодексу встановлено , що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язаньз податку на додану вартість,  зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в системі електронного адміністрування  податку на додану вартість у порядку, визначеному пунктом 2001.5 статті 2001 Кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок  платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Враховуючи викладене вище та те, що рахунок в СЕА ПДВ товариству відкритий після повторної реєстрації платником  податку на додану вартість, повернення залишку коштів, який  з рахунку в СЕА ПДВ  перераховано до бюджету, здійснюється на рахунок  в системі електронного адміністрування ПДВ за результатом подання платником податків заяви про таке повернення.

Слід зазначити, що статтею 36 Кодексу встановлено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.