X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.10.2020 р. № 4278/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), на звернення акціонерного Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), повідомляє.

Товариство без надання підтверджуючих документів, поінформувало, що має на балансі 17 об’єктів нерухомості, які, на його думку, віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі – Класифікатор).

Товариство поінформувало, що Марганецька міська рада (далі – Рада) рішеннями від 27.06.2019 № 1570-52/VII «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Марганецької міської територіальної громади» (далі – Рішення) для будівель сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства встановила нульову ставку Податку.

Товариство запитує про наявність підстав для застосування до приналежних йому об’єктів нерухомості податкової преференції, встановленої п. «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, і яку ставку воно має застосувати при розрахунку податкових зобов’язань з Податку за відсутності таких підстав.

Пунктом «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Класифікатора, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Згідно з п. 3 ст. 5 Кодексу, інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Визначення «сільськогосподарський товаровиробник» також міститься у ст. 1 Закону України «Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років» від 18 січня 2001 року № 2238-ІІІ, сільськогосподарський товаровиробник – фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власновиробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.

Крім того, законодавством з метою визнання осіб такими, що займаються сільськогосподарською діяльністю, вживається також поняття «виробники сільськогосподарської продукції».

Відповідно до абзацу два ст. 1 Закону України «Про сільськогосподарський перепис» від 23 вересня 2008 року № 575-VI виробниками сільськогосподарської продукції є юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи-підприємці, домогосподарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності, мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі.

Платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).

Згідно з п. «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу не є об’єктом оподаткування податком будівлі споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Враховуючи викладене,  на приналежні Товариству об’єкти нерухомості, які віднесені до класу 1271 Класифікатора, не поширюється дія п. «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.

Право встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Кодексу визначено виключною компетенцією сільських, селищних, міських рад (ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Оскільки ДПС не має повноважень трактувати норма регуляторних актів органів місцевого самоврядування, вважаємо за доцільне запропонувати Товариству звернутись безпосередньо до місцевого органу самоврядування, який прийняв Рішення.

 

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.