Державна податкова служба України розглянула лист
Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та повідомляє.
Товариством у листі повідомлено, що ним у податковій декларації з ПДВ задекларовано суму бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника в розмірі _____ грн., контролюючим органом за результатами перевірки з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування з ПДВ відмовлено в бюджетному відшкодуванні ПДВ на суму ____ грн. на підставі податкових повідомлень – рішень (далі – ППР).
Не погоджуючись з результатами перевірки Товариством прийнято рішення оскаржити ППР в судовому порядку.
Окружним адміністративним судом міста Києва рішенням у справі № ____визнано протиправними ППР на суму ______ грн. та такими, що підлягають скасуванню. Шостим апеляційним адміністративним судом постановою від ____ рішення Окружного адміністративного суду міста Києва залишено без змін.
На підставі вищезазначених рішень суду контролюючим органом внесено до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платника (далі – Реєстр) інформацію про узгоджені суми податку в розмірі _______ грн. та ____ гривень.
Суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі _____ грн. Товариству не відшкодовано на поточний рахунок, оскільки відповідно до відповіді контролюючого органу наданої на запит представника Товариства на особовому рахунку платника в Інтегрованій картці платника (далі – ІКП) відсутня переплата по податковій декларації з ПДВ.
Враховуючи зазначене Товариство просить надати роз’яснення, відповідно до якого порядку контролюючим органом повинна вноситись до Реєстру сума бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі ______ грн. після набрання законної сили рішення суду.
Також Товариство просить повідомити про необхідність відображення в податковій декларації з ПДВ суми відшкодованого ПДВ на рахунок платника у банку в розмірі _____ грн., та частини заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі _____ гривень.
Що стосується порядку внесення сум бюджетного відшкодування ПДВ до Реєстру після набрання законної сили рішенням суду
Порядок визначення суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню) та строки проведення розрахунків регламентовано статтею 200 Кодексу.
Відповідно до підпункту 200.7.1 статті 200 Кодексу постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 № 26 затверджено Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 200.12 статті 200 Кодексу зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зокрема з дня визнання протиправним та/або скасування ППР.
Абзацем другим пункту 200.15 статті 200 Кодексу визначено, що після закінчення процедури адміністративного оскарження або набрання законної сили рішенням суду контролюючий орган на наступний робочий день після отримання відповідного рішення зобов’язаний внести до Реєстру дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника.
Водночас зазначаємо, що відповідно до абзацу 2 підпункту 3 пункту 6 розділу ІІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за № 751/28881 зменшення в ІКП сум бюджетного відшкодування ПДВ при погашенні грошових зобовязань платника податків та пені відбувається в порядку черговості їх виникнення.
При цьому листом ДПС, на лист Товариства повідомлено, що частина заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі ______ грн., відповідно до ІКП, зарахована в рахунок сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ.
На момент розгляду листа Товариства відповідно до інформаційної системи ДПС в ІКП Товариства переплата відсутня.
Щодо необхідності відображення платником податку відшкодованої суми ПДВ на поточний рахунок платника у банку та невідшкодованої суми бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі _____ грн. в податковій звітності з ПДВ
Порядком заповнення і подання податкової звітності з ПДВ передбаченим статтею 49 Кодексу та наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, відображення в податковій звітності з ПДВ відшкодованих платнику податку сум ПДВ на поточний рахунок платника та сум зарахованих в рахунок сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ не передбачено.
Крім того, у випадку подання платником податку уточнюючого розрахунку відповідно до пункту 50.1 статті 50 Кодексу до податкової декларації з ПДВ, поданої за період, що перевірявся, контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки за відповідний період (пункт 50.3 статті 50 Кодексу).
Разом з тим повідомляємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |