Державна податкова служба України розглянула звернення (далі – Підприємство) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
АЗС працює щоденно, робоча зміна починається в 7 год. 30 хв. поточної календарної доби, а закінчується в 7 год. 00 хв. наступної календарної доби. Коли саме мають формуватись дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального, а також подаватись до органу ДПС?
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – Кодекс) та Наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України
02.01.2019 за № 4/32975 «Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі» (далі – Наказ № 944).
Відповідно до абз. 1 п. п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу розпорядники акцизних складів зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.
Згідно з абз. 5 п. п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Наказом № 944 затверджено форму довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального.
З урахуванням зазначеного повідомляємо, що розпорядники акцизних складів зобов’язані формувати дані про фактичні залишки пального на початок (чч.мм.рр. 00:00:01) та кінець звітної доби (чч.мм.рр. 23:59:59) та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.
Крім того, дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального подаються до ДПС не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |