X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.07.2017 р. № 1349/ІПК/08-01-12-03-09

Про плату за землю

ГУ ДФС у Запорізькій області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо плати за землю повідомляє.

Товариство поінформувало, що є власником нежитлового (офісного) приміщення у багатоквартирному будинку, для якого не сформована земельна ділянка як об’єкта цивільних відносин.

Товариство просить надати роз’яснення щодо обчислення ним як співвласником нерухомого майна у багатоквартирному будинку податкових зобов’язань з плати за землю.

Сплата земельного податку здійснюється власниками земельних ділянок та постійними землекористувачами (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), а саме суб’єктами, які мають відповідні рішення органів місцевого самоврядування щодо прав власності або постійного користування на сформовані земельні ділянки у значенні ст. 79-1 Земельного кодексу України.

Земельним кодексом України встановлено, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, надаються:

у постійне користування підприємствам, які здійснюють управління такими будинками;

у власність або в постійне користування співвласникам таких будинків (ст. 42 Земельного кодексу України).

Таким чином, якщо земельна ділянка під багатоквартирним будинком щодо якої у визначеному законодавством порядку набуті право власності або постійного користування об’єднанням власників будинку або управляючою організацією, які сплачують земельний податок, то співвласники, у тому числі й Товариство, яке володіє нежитловим приміщенням у такому будинку, у свою чергу, компенсують їй (організації) витрати зі сплати земельного податку на підставі укладених цивільно-правових угод.

Разом з тим повідомляємо, що Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» (далі - Порядок). Зокрема, п. 7 Порядку, який регламентує особливості калькулювання витрат при обчисленні собівартості послуг із прибирання прибудинкової території, містить елемент витрат - обов’язкові платежі до бюджету. При цьому плата за землю, у тому числі земельний податок як обов’язковий платіж до бюджету, може бути безпосередньо віднесеною до конкретного об’єкта витрат, наприклад, площа прибудинкової території повинна калькулюватися у складі інших прямих витрат, що входять до складу виробничої собівартості (п. 14 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318).

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).