X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.10.2020 р. № 4410/ІПК/26-15-04-08-18

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Інституту щодо плати за землю, керуючись ст. 52  Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Інститут поінформував, що має у власності земельну ділянку на підставі державного акту на право постійного користування земельною ділянкою.

На зазначеній земельній ділянці розташований Корпус, який частково перебуває у користуванні (власності) інших юридичних та фізичних осіб.

В зв’язку з зазначеним Інститут запитує щодо правомірності нараховувати земельний податок пропорційно  площі приміщень, що перебувають у власності Інституту та  правомірність подання уточнюючих декларацій за 2017, 2018, 2019, 2020 роки.

Щодо питання №1.

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, об’єктом оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або постійному користуванні (ст.ст. 269, 270 Кодексу).

Статтями 125,126 Земельного кодексу України встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру – сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику (п.п. 14.1.42 п. 14.1 ст. 14 та п. 286.1 ст. 286 Кодексу), які забезпечують однозначність ідентифікації основних елементів податку: платника, об’єкта та бази оподаткування (ст. 7 Кодексу).

Таким чином відповідно до державного акту на право постійного користування земельною ділянкою платником земельного податку за всю  земельну ділянку є Інститут.

У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (п. 287.7 ст. 287 Кодексу).

Поряд з цим, при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку (п.п. 287.6 ст. 287 Кодексу).

Враховуючи вищезазначене для переоформлення правовстановлюючих документів на землю Інституту необхідно звернутися до відповідних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин.

Щодо питання №2,3.

Оскільки платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі (ст. 269 Кодексу) у Інституту до переоформлення земельної ділянки не має підстав щодо подання уточнюючих декларацій по платі за землю.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію ( п. 52.2 ст. 52 Кодексу).