Державна податкова служба України розглянула запит про надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до листа Товариство здійснює реалізацію паливно-мастильних матеріалів на АЗС.
Враховуючи те, що перше питання Вашого звернення незрозуміле та потребує уточнення, для надання вичерпної відповіді по суті, надаємо відповідь на дане питання виходячи із загальних вимог чинного законодавства.
Правовідносини у цій сфері регулюються Кодексом та Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265).
Законом № 265 визначено правові засади застосування РРО та/або ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Встановлення норм щодо незастосування РРО та/або ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Відповідно до статей 7, 8 Закону № 265 розроблено, зокрема, порядок реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) (далі - Порядок РРО), порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (далі - Порядок КОРО), які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 (далі - Наказ № 547), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048.
Так, пунктом 1 глави 3 розділу ІІ Порядку КОРО визначено, що скасування реєстрації книги ОРО, на РРО здійснюється одночасно із скасуванням реєстрації РРО або за заявою суб'єкта господарювання (у разі викрадення, втрати, прийняття розпорядчого документа про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії, проведення розрахункових операцій не здійснюється, до моменту належного підключення резервного РРО, або включення електроенергії, непридатності для використання тощо).
З питання проведення розрахунковий операцій в період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії повідомляємо, що товариству була надана індивідуальна податкова консультація, внесена до єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій 28.08.2020 за
№ 3599/ІПК/99-00-07-05-01-06.
Відповідно до пункту 1 глави 1 розділу ІІ Порядку КОРО, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім суб'єктів господарювання, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, зобов'язані зареєструвати книги обліку розрахункових операцій (далі - книги ОРО).
Суб'єкти господарювання, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється, до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, у разі необхідності та за власним бажанням можуть:
зареєструвати книги ОРО у порядку та строки, визначені пунктами 7, 8 цієї глави;
скасувати реєстрацію книги ОРО та припинити її застосування.
З метою спрощення процедури реєстрації та застосування РРО та КОРО наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2018 № 773, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1106/32558 (далі - Наказ № 773), внесені зміни, зокрема, до Порядку РРО та Порядку КОРО.
Змінами, передбаченими Наказом № 773, суб'єкту господарювання надано право не реєструвати та не зберігати КОРО та розрахункові книжки у разі прийняття рішення про те, що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії (абзац п'ятий пункт 2 розділу III Порядку РРО).
Наказом № 773 також внесені зміни до Порядку КОРО, зокрема, до пункту 6 глави 4 розділу II, згідно з якими скасовано обов'язок суб'єкта господарювання, що використовує КОРО на РРО, підклеювати фіскальні звітні чеки до відповідних сторінок КОРО.
Правовою підставою необхідності друку на РРО фіскальних звітних чеків, у разі здійснення розрахункових операцій - є пункт 9 статті 3 Закону № 265.
Пунктом 6 глави 4 розділу ІІ Порядку РРО встановлено, що суб’єкт господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пунктом 44.3 статті 44 Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, щоденне заповнення та підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок зареєстрованої належними чином КОРО, не вважатиметься порушенням.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію
услан Найда 27250
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |