X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.10.2020 р. № 4441/ІПК/99-00-05-06-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо особливостей реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариством складено та подано до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) розрахунок коригування кількісних і вартісних показників по операції з повернення Постачальнику бракованої продукції.

Проте, контролюючим органом було прийнято рішення про відмову в реєстрації в ЄРПН даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників у зв’язку з ненаданням платником податку первинних документів.

Рішення про відмову у реєстрації було оскаржено платником шляхом надання скарги. За результатами розгляду скарги відповідним рішенням комісії центрального рівня залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації розрахунку коригування залишено без змін.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок № 1165) визначений механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення
реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів.

Відповідно до пункту 17 Порядку № 1165 рішення комісії центрального рівня не підлягає адміністративному оскарженню та може бути оскаржено в судовому порядку у строки, визначені статтею 56 Кодексу.

Відповідно до пункту 56.1 статті 56 Кодексу рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з пунктом 56.18 статті 56 Кодексу з урахуванням строків давності, визначених статті 102 Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.

Отже, прийняте рішення комісії центрального рівня про залишення скарги без задоволення, рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін, підприємство відповідно до статті 56 Кодексу має право оскаржити в судовому порядку.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.