X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.07.2017 р. № 1354/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про єдиний податок з юридичних осіб (третя група)

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо визначення доходу платника єдиного податку третьої групи та ведення обліку.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 відс. зі сплатою ПДВ, отримало на розрахунковий рахунок кошти, у тому числі ПДВ, та запитує, (1) чи розраховується дохід для цілей оподаткування єдиним податком як різниця між доходом без ПДВ та витратами на господарську діяльність, (2) чи повинна на підприємстві вестися книга доходів, (3) чи включається сума ПДВ до складу доходу у розумінні п. 292.11 ст. 292 Кодексу.

Згідно з п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку - юридичної особи є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу. Датою отримання доходу вважається дата отримання платником єдиного податку коштів (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).

Врахування витрат при визначенні доходу для цілей оподаткування єдиним податком Кодексом не передбачено.

Водночас згідно з частиною першою п. 292.11 ст. 292 Кодексу до складу доходу не включаються суми податку на додану вартість.

Зазначена норма Кодексу застосовується за умови визначення податкового зобов’язання з ПДВ згідно з вимогами розділу V Кодексу.

Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пп. 44.2, 44.3 ст. 44 Кодексу за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п. 44.2 ст. 44, п.п. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Кодексу).

Юридичні особи - платники єдиного податку ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об’єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).

Отже, юридичними особами спрощений бухгалтерський облік здійснюється згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку. Ведення юридичними особами книги доходів Кодексом не вимагається.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.