Головне управління ДПС у харківській області розглянуло звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі – Податок) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – Податковий кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що по земельних ділянках під об’єктами нерухомого майна, що є власністю Товариства, були визначені кадастрові номери, отримані витяги з Державного земельного кадастру та укладені довгострокові договори оренди земельних ділянок комунальної власності. При цьому, в процесі обстеження та кадастрової зйомки вищезазначених земельних ділянок була встановлена різниця між площею окремих земельних ділянок, що фактично користується Товариством та площею, що обліковується у відділі Держгеокадастру Зміївського району Харківської області за даними формою 6-ЗЕМ.
Зважаючи на викладене, Товариство запитує, за яку площу земельної ділянки виникає обов’язок сплачувати земельний податок.
Відповідно до ст. ст. 269, 270, 288 Податкового кодексу платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Платниками орендної плати є орендарі земельних ділянок, а об’єктами оподаткування – земельна ділянка, надана в оренду.
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п.286.1 ст.286 Податкового кодексу), а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п.288.1 ст. 288 Податкового кодексу).
Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються також Законом України від 06.10.98р. № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161-XIV) та договором оренди землі.
Згідно ст. 21 Закону № 161-XIV орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою, згідно з договором оренди землі.
Зважаючи на викладене, Ви, як орендар зобов’язані сплачувати орендну плату за землю в розмірах, згідно чинного договору оренди землі (з урахуванням коефіцієнтів індексації) та надавати до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.
Водночас повідомляємо, що облік земель у вигляді державної статистичної звітності з кількісного обліку земель за формою № 6-зем припинено з 01.01.2016, згідно наказу Державної служби статистики України від 19.08.2015 № 190 «Про визначення таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету статистики України від 05.11.1998 № 377 «Про затвердження форм державної статистичної звітності з земельних ресурсів та Інструкції заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем).
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |