X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.10.2020 р. № 4417/ІПК/99-00-07-06-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення Повідомлення про укладання форвардного або ф’ючерсного контракту (далі – Повідомлення) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до Цивільного кодексу України:

згідно з статтею 631 строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору.

Договір набирає чинності з моменту його укладення.

Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.

Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.

згідно з статтею 530, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов’язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Отже, поняття «строк виконання зобов’язання» є відмінним від поняття «строку договору» і є певним періодом (моментом) у часі, коли повинно бути виконано дане зобов’язання згідно умов договору. Крім того, на підставі договору може виникати як одне, так і кілька зобов’язань, кожне з яких може мати власні строки виконання.

Форма Повідомлення про укладання форвардного або ф’ючерсного контракту затверджена наказом Міністерства фінансів України від 04.04.2018 № 405 «Про затвердження форми та Порядку подання Повідомлення про укладання форвардного або ф’ючерсного контракту», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03 травня 2018 року за № 547/31999 (далі Повідомлення), передбачає зазначення платником відомостей відповідно до умов укладеного контракту, зокрема щодо терміну виконання контракту.

Тобто, у графах 12, 13 Повідомлення необхідно зазначати термін виконання контракту, а саме – термін поставки у разі укладання контракту щодо купівлі-продажу товарів.

Порядок подання та форма Повідомлення, затвердженого  наказом від  04.04.2018 № 405, не передбачає виправлення помилок, виявлених платником податку у раніше поданому Повідомленні, а також не обмежує такого платника у поданні Повідомлення повторно протягом 10 робочих днів з дня укладення форвардного або ф’ючерсного контракту.

Подання Повідомлення після 10-денного строку визначеного законодавством зі змінами, що стосуються основних умов контракту, зокрема кількості базового активу, вартісних критеріїв, терміну виконання, суперечить суті самого Повідомлення, яке є підтвердженням узгодження суттєвих умов контракту сторонами операцій саме на момент його укладання.

Помилку в зазначені коду, встановленого у країні реєстрації контрагента-нерезидента, в Повідомленні можливо віднести до технічної помилки щодо якої ПКУ не передбачено застосування штрафних санкцій.

Враховуючи, що Повідомлення оцінюється як цілісний документ, в цілях контролю за трансфертним ціноутворенням, а саме, з метою ідентифікації сторін операцій, ДПС вважає за доцільне подання Повідомлення зі змінами щодо коду контрагента-нерезидента у строк передбачений законодавством.

Слід зазначити, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин, у тому числі і тих, про які йдеться мова у листі, потребують аналізу документів, що дозволять детальніше ідентифікувати предмет запиту, з метою отримання більш конкретної відповіді щодо порядку заповнення Повідомлення.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.