Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що при провадженні господарської діяльності з видобування нафти, як супутній побічний продукт вилучає обсяги підземної води, які використовуються в господарській діяльності з видобування вуглеводнів у якості агента, що повертається у свердловину, для створення достатнього пластового тиску.
Товариство запитує про можливість взяття на облік обсягів підземної води для визначення ним бази оподаткування Рентною платою за тарифами на централізоване водопостачання та водовідведення, встановлені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16.06.2016 № 1141, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20.08.2016 за № 95/29125 (далі – Регулятор, Тариф).
Об’єкт питних вод, що постачається системами водопостачання у межах конкретних населених пунктів та супутніх пластових вод родовищ вуглеводнів, які видобуваються як супутні корисні копалини при видобуванні вуглеводнів не є тотожними.
Регулятор при обчисленні розміру Тарифу враховує, зокрема:
по-перше, потужність водозабору та відстань транспортування у водопровідні мережі, які очевидно не можуть вважатися тотожними для умов видобування пластових вод під час видобування вуглеводнів за межами населених пунктів;
по-друге, понесені витрати на приведення обсягів води до належної питної якості, очевидно відрізняються від витрат з приведення високомінералізованих пластових вод до обраного Товариством аналогу – питних вод.
Пластові води вимагатимуть їх очищення від завислих речовин, а також демінералізації.
При цьому матимуть місце витрати не тільки понесені на очищення від завислих речовин та демінералізації, але й витрати на утилізацію таких речовин, а також солей отриманих від демінералізації, що в свою чергу вимагатиме крім того справляння екологічного податку за розміщення відходів.
З огляду на викладене, ДПС вважає, що обрана Товариством аналогія оцінки питних вод для визначення вартості супутніх пластових вод не може вважатися коректною, зокрема й за витратами на транспортування в межах населеного пункту, а не за його межами, а також витрат з очищення таких вод, включаючи сплату екологічного податку.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |