X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.10.2020 р. № 4477/ІПК/99-00-04-05-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення щодо оподаткування доходу за «зеленим» тарифом у разі смерті платника.

Платник податків у зверненні повідомив, що на підставі договорів про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством за даними засобів комерційного обліку товариство нараховує та виплачує дохід фізичним особам – власникам генеруючих установок за електричну енергію, що надходить до мережі.

При цьому утримує та перераховує податки та відображає в Податковому розрахунку ф. 1ДФ.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання утримання та перерахування податків з доходу від продажу електричної енергії у разі смерті продавця.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом ІV Кодексу, відповідно до ст. 163 якого об'єктом оподаткування резидента (нерезидента) є, зокрема  загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Кодексу (п.п. 164.2. 20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Згідно з п. 162.3 ст. 162 Кодексу у разі, зокрема, смерті платника податку податок на доходи фізичних осіб за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів.

Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення чи втрата ним статусу резидента.

У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає.

Статтею 1216 Цивільного кодексу України, визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 Цивільного кодексу України).

Отже, якщо за договором купівлі-продажу електричної енергії, у разі смерті платника податку –  фізичної особи, не передбачено припинення такого договору і нарахування доходу від продажу електричної енергії продовжується, то такий податковий агент не здійснює утримання податку на доходи фізичних осіб і військового збору та не відображає відомості про нараховані суми у податковому розрахунку форми № 1ДФ, оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування.

Разом з цим у податковому розрахунку форми № 1ДФ відображається дохід за договором купівлі-продажу електричної енергії, який нарахований податковим агентом на користь спадкоємців, у тому податковому періоді, в якому така сума фактично буде виплачена, із відповідним оподаткуванням та зазначенням суми податку на доходи фізичних осіб і військового збору, утриманого (перерахованого) до бюджету.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.