X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.11.2020 р. № 4576/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України розглянула звернення автомобільної школи» (далі – Школа) щодо справляння земельного податку (далі − Податок), та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Школа поінформувала, що перебуває на спрощеній системі оподаткування  та має на праві постійного користування земельну ділянку на території, на якій розташовані учбовий корпус та інші будівлі.

Дві будівлі продані без змін прав користування земельною ділянкою.

Школа запитує про обов’язок сплачувати Податок за площу земельної ділянки під проданими будівлями.

Податок є обов’язковим платежем, що справляється з власників земельних ділянок, а також постійних землекористувачів (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу з урахуванням змін, внесених Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», які набрали чинності з 01.07.2020, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Враховуючи зазначене, звільнення від сплати Податку, передбачене пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, поширюється на Школу за умови використання нею земельної ділянки для провадження господарської діяльності. 

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) Податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку (п. 287.6 ст. 287 Кодексу).

Як вбачається зі звернення, при продажу будівель Школа не здійснила заходи щодо упорядкування земельних правовідносин, наприклад, формування земельних ділянок під проданими будівлями як об’єкта цивільних прав шляхом поділу земельної ділянки, як це передбачено ст. 791 Земельного кодексу України.

У такому разі Школа для своєї господарської діяльності використовує тільки частину земельної ділянки, площа під проданими будівлями не використовується у господарській діяльності Школи.

Якщо при продажу будівель Школа не визначила площу земельної ділянки, якою нові власники будівель можуть користуватися, зокрема на яку встановлюється право земельного сервітуту у порядку, визначеному  Земельним кодексом України, то Школа, як постійний користувач земельної ділянки, втрачає право на звільнення, передбачене п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, в частині всієї площі земельної ділянки.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).