X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.10.2020 р. № 4177/ІПК/99-00-04-05-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб із доходів у вигляді заробітної плати працівників структурного підрозділу та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) і в межах компетенції повідомляє.

Товариство має намір створити виробничий структурний підрозділ та розмістити частину виробництва поза основним місцезнаходженням – на території іншої адміністративно-територіальної одиниці.

При цьому такий підрозділ не є відокремленим, не має самостійного балансу та не уповноважений нараховувати та сплачувати податки, збори, обов’язкові платежі.

Товариство запитує:

- до якого бюджету сплачувати податок на доходи фізичних осіб із доходів у вигляді заробітної плати працівників структурного підрозділу - за місцем реєстрації юридичної особи чи до місцевого бюджету за місцезнаходженням на території іншої адміністративно-територіальної одиниці;

- до якого бюджету сплачувати єдиний внесок - за місцем реєстрації юридичної особи чи до місцевого бюджету за місцезнаходженням на території іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Щодо місця сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб із доходів у вигляді заробітної плати працівників структурного підрозділу - за місцем реєстрації юридичної особи чи до місцевого бюджету за місцезнаходженням на території іншої адміністративно-територіальної одиниці

Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету передбачено ст. 168 Кодексу, відповідно до якої податок на доходи фізичних осіб підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі - Бюджетний кодекс).

Відповідно до ст. 64 Бюджетного кодексу податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.

Згідно з п. 64.7 ст. 64  Кодексу центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, визначає порядок обліку платників податків у контролюючих органах та порядок формування Реєстру великих платників податків на відповідний рік з урахуванням критеріїв, визначених Кодексом для великих платників податків.

У разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені Кодексом для великих платників податків.

Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік за основним місцем обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр, та за неосновним місцем обліку в такому територіальному органі центрального органу виконавчої влади або його структурних підрозділах щодо наявних у межах населеного пункту за місцезнаходженням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або через які провадиться діяльність такого великого платника податків.

На теперішній час Офіс великих платників податків знаходиться у місті Києві та має відокремлені структурні підрозділи у межах населених пунктів Дніпро, Запоріжжя, Львів, Одеса, Харків.

Враховуючи зазначене, у разі наявності у великого платника на території іншої адміністративно-територіальної одиниці об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність такого платника у межах населеного пункту за місцезнаходженням контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, або його територіальних підрозділів, такий платник податків зобов'язаний стати за неосновним місцем обліку у Офісі великих платників або його територіальних підрозділах.

За наявності у великого платника податків вищезазначених об’єктів поза межами територіальних управлінь Офісу ВПП, такий платник підлягає взяттю на облік за неосновним місцем обліку у місцевих контролюючих органах.

Щодо місця сплати до бюджету єдиного внеску - за місцем реєстрації юридичної особи чи до місцевого бюджету за місцезнаходженням на території іншої адміністративно-територіальної одиниці

Пунктом 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до п. 4 частини другої ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов’язаний подавати звітність та сплачувати до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з частиною другою розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, сплата єдиного внеску здійснюється за місцем обліку такого платника в національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на відповідні рахунки контролюючих органів, відкриті в Державній казначейській службі України), для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь.

Отже, сплата єдиного внеску здійснюються платником за основним місцем його обліку.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.