Головне управління ДФС у Полтавській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо порядку розрахунку сільськогосподарським товаровиробником частки сільськогосподарського товаровиробництва та включення до доходу операцій з реалізації готової продукції, що вироблена із сировини власного виробництва.
Товариство повідомило, що є сільськогосподарським товаровиробником, виробляє на взятих у оренду угіддях сільськогосподарську продукцію та реалізовує її. Товариство планує виробляти пресовані гранули з біомаси (соломи та лушпиння соняшника) власного виробництва та запитує, чи буде включатися дохід від реалізації такої продукції до доходу, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції для розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за формою, затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 № 772.
Главою 1 розділу XIV Кодексу встановлюються правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності сільськогосподарськими товаровиробниками, зокрема, справляння єдиного податку платниками четвертої групи.
Відповідно до п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку четвертої групи належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розділу XIV Кодексу - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання (п.п. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) для цілей глави 1 розділу XIV Кодексу - продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 - 24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання (п.п. 14.1.234 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Частка сільськогосподарського товаровиробництва для цілей глави 1 розділу XIV цього Кодексу - питома вага доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу, що враховується під час визначення права такого товаровиробника на реєстрацію як платника податку (пп. 14.1.262 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до п.п. 298.8.3 п. 298.8 ст. 298 Кодексу дохід сільськогосподарського товаровиробника, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, включає, зокрема, доходи, отримані від реалізації продуктів переробки продукції рослинництва, що вироблені на власних підприємствах або на орендованих виробничих потужностях.
З огляду на викладене, при обчисленні частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік доходи, отримані від реалізації продуктів переробки продукції рослинництва, виробленої на орендованих земельних ділянках, включаються до доходу сільськогосподарського товаровиробника, якщо така продукція класифікується в групах 1 - 24 УКТ ЗЕД.
Поряд з цим, з метою забезпечення правомірності включення коштів від реалізації пресованих гранул з біомаси як елементу твердого палива до доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, пропонуємо виконати ідентифікацію цієї продукції за УКТ ЗЕД у Торгово-промисловій палаті України.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |